Logo
31 Грудня 2014, 13:25

Яким ми запам'ятаємо Івано-Франківськ - 2014 (ФОТО)

Ну що, час підвести підсумки року? Таким запам’ятається 2014 рік для «Типового Франківська»:

1) Франківець року: Роман Гурик

гурик

В цій номінації, нажаль посмертно, бачимо саме Романа, учасника Євромайдану, студента факультету філософії, ПНУ, Героя України. Тут процитуємо дівчину, яка намагалась в останні хвилини життя врятувати Романа: «Поки я притримувала його руку, щоб поставити капельницю, він безтями, рефлекторно, інстинктивно (так як він був в комі через тяжку травму) стиснув мої пальці в своїй долоні. Я ніколи не забуду цю, свого роду, спробу втриматися за життя. Ніколи не забуду це останнє рукостискання. Червоний хрест та мітингуючи, які заносили його на носилках в карету швидкої допомоги, кричали «Тримайся! Героям Слава!!!». Наша влада не варта цих юнаків, наших ГЕРОЇВ. Героям Слава! Ромі Слава! Посмертно.»

В топ Франківців також увійшли:

2. Петро Шкутяк - депутат облради, син екс-міського голови Франківська, який поїхав добровольцем на схід України і був важкопораненим.

3. Микола Гавриляк - громадський активіст, який за підтримки інтернет-середовища вирішив балотуватись до ВРУ і якого в цьому підтримав міський голова Львова Андрій Садовий, в команді якого зрештою Микола здобуває європейський досвід розвитку міста.

гавриляк

4. Юрій Андрухович - один з найвідоміших українських письменників, франківець, а цьогоріч ще й лауреат премії імені Ганни Арендт від Фонду Генріха Белля за участь у протестах на Майдані з листопада 2013-го та свою незмінну політичну позицію.

5.Кожен з нас, хто незважаючи ні на що, любить рідне місто, прагне його розвитку та розквіту!:) 2) Подія року в ІФ:

«Революція гідності» - подія, якою жила вся країна у 2014р.

революція

У нас в рамках цієї події, хочемо відзначити Штурм і підпалення будівлі СБУ.

Почалось все із "взяття" УМВС, потім Прокуратура, а СБУ протрималась ще годину, але в результаті збитки від пожежі, розкрадено близько 300 одиниць вогнепальної зброї, винесено офісну техніку та навіть одяг працівників СБУ.

сбу

Всі присутні, вперше за всю історію цієї будівлі, відчули, що їм нічого не загрожує, що репресивна машина нічого їм не зробить, щоправда наслідки неоднозначні.

В топ Подій Франківська у 2014 також увійшли: 2. Франківський півмарафон - спортивна ініціатива з благодійними цілями, яка започаткована ентузіастами Івано-Франківська.

півмарафон

3. Фестиваль ковалів - один з небагатьох регулярних і промоційних для міста заходів, якими ми можемо пишатися!

3) Заклад року: В цій номінації складно визанчитись серед класичних ресторанів, хіпстерських барів і неформатних арт-закладів, тому ми для себе визначили таку трійку:

1. Fabbrica від команди "23 ресторани", яку відзначила "Ревізор"

фабрика

2. КАМІН :: COME IN - музична ресторація , власники якої вдало попрацювали над концепцією та легендою закладу в кращих традиціях сусідів-львів'ян, що не залишили поза увагою відвідувачі.

3. STANTSIYA - вільне кафе у Франківську - заклад, якого справді давно бракувало місту і який за дуже короткий період часу став центром культурно-інтелектуального відпочинку.

станція

4) Тренд року: Трендом цього року вважаємо волонтерство.

Майдан навчив нас бути уважними до проблем ближніх, взаємодопомозі та швидкій реакції.

волонтерство Сьогодні тисячі українських волонтерів підтримують біженців, помагають воїнам на передовій, чи тим, хто отримав серйозні поранення. Ще мільйони людей допомагають із матеріальним чи фінансовим забезпеченням.

В трійку трендів також увійшли:

2. Велотранспорт - цьогоріч, незважаючи на часті викрадення байків, кількість тих, хто пересувається містом на велосипеді дуже і дуже зросла. Франківськ може стати чудовим вело-містом, хоч зараз і бракує інфраструктури.

вело

3. Українська символіка, яку було обіграно у всеможливих варіантах.

Багато дизайнерів випустили тематичні колекції, а дехто з молодих франківських підприємців взагалі створив на цій хвилі власний бренд та побудував бізнес, що безумовно є добре, адже означає, що є попит на українське. . 5) Скандал року:

В цій рубриці всі місцеві скандали перекрила уже відома стриптизерка з Коломиї, номер якої ледь не завершився інтимом на очах у підлітків-відвідувачів нічного клубу. Як не крути, а Прикарпаття прославили.

стриптиз

Другим за значенням скандалом можна вважати хамську поведінку Олександра Левицького (заступник голови Івано-Франківської обласної ради), який просто у сесійній залі почав хамити "якомусь художнику" з народу.

В результаті тривала громадська кампанія проти "Чоловіка божого", яка втім завершилась нічим, бо чиновника-хама так і не звільнили.

левицький

6) Позитив року: Позитиву цьогоріч було не так вже й багато і це правда. Проте ювілейний концерт гурту "Океан Ельзи" на стадіоні "Рух", можна сміливо вважати найбільш позитивною подією року, яка була справді неймовірною!)

океан ельзи

В четвірку Позитивів також входять:

2. Фестиваль "Грім Карпат", організатори якого за власні кошти намагаються робити місто цікавішим та різноманітнішим.

3. Перемога Майдану, яка далась нам ціною великих втрат і поклала початок новій боротьбі.

4. Ремонт Набережної:)

Рейтинг 2014 року має яскраве політичне забарвлення і це не дивно, якщо врахувати кількість історичних подій, які випали на долю нашого покоління: Майдан, смерть Небесної Сотні, Російська інтервенція в Крим, воєнні конфлікти на сході України, війна з Росією на Донбасі, позачергові вибори Президента та Верховної Ради, скандали та суперечки всередині коаліції - це все ми пережили цього року.

Ми змінились, принаймі багато-хто з нас. У нас появилась ціль і бажання її досягнути, а тому ВСЕ У НАС БУДЕ ДОБРЕ!