Logo
10 Грудня 2016, 20:30

Янгол у пітьмі: у Франківську готують виставу про безпритульних дітей (ВІДЕО)

Дитяча театральна студія «ЖИВБУВПЕС» готує нову виставу – про долю дітей-безхатьків.

vystava1

У дитячій театральній студії нас вітають хором. Діти сміються, жартують і сновигають довкола, аж поки режисер не скомандує про початок репетиції. Уже за мить гамірний зал перетворюється на покинутий підвал, де живуть безпритульні діти, пише Курс.

«Янгол у пітьмі» – так називається нова вистава, яку готують підлітки – старші вихованці студії. Вона про дітей-безхатьків. Під час репетиції від безтурботності в очах молодих акторів не залишається й сліду. Вони – зневірені, голодні, часом жорстокі, покинуті.

– Усе, що я пам’ятаю, – недоїдений оселедець і пуста пляшка горілки на підлозі! – Я сказала, що більше не можу так. І втекла!

https://youtu.be/zy9SWybR1Fc

Головні герої – Оля і Макс. Вони брат і сестра, а серед інших безхатьків – новенькі. Підлітку Максу доводиться терпіти постійні знущання і навіть побиття. Сестра Оля просить їсти, але хлопець не може її прогодувати: не хоче жебрати.

«Для того, щоб заробляти – немає тут маленьких, – лунає жорстокий вердикт від одного з безхатьків. – Йди і проси!».

vystava2

Матеріал для вистави підготувала завліт франківського драматичного театру Таїсія Люта. Режисери постановки, актори цього театру та викладачі студії – Олексій Лейбюк та Ігор Захарчук.

«Ми попросили Таїсію підготувати п’єсу на соціальну проблематику. Діти, які її гратимуть, вже мають достатньо досвіду, щоб працювати над складним матеріалом. А коли ми прочитали їм текст, вони запалилися цією виставою», – розповідає Олексій Лейбюк.

vystava3

«Прочитати п’єсу довелося і батькам, оскільки ролі дуже складні й драматичні. Діти можуть занадто перейнятися долею свого героя, так що не одразу зможуть з неї вийти», – додає режисер.

Над матеріалом розпочали працювати минулого місяця, але результат, якого вже досягнули, вражає. Репетиції триватимуть ще півроку, а прем’єру планують у червні, на День захисту дітей.

Тринадцятирічний Влад виконує одну з головних ролей – безхатька Макса. Він вчиться в студії вже третій рік, має навіть досвід гри у професійному театрі, у виставі «Оскар і Рожева і Пані». Каже, що уявити свого героя було спершу складно, але потім він згадав, як бачив таких дітей на вулиці.

«Прикро, що є такі діти. А люди їх просто не помічають», – каже актор.

Другу головну героїню грає Катя. Це вже не перша для неї головна роль. У свої чотирнадцять вона вже встигла зіграти у дорослій виставі «Солодка Даруся» і побувати на гастролях за кордоном. Про свою теперішню роль розповідає емоційно:

«Я навіть уявити собі такого не могла! Емоції переповнюють, деколи навіть мурашки по тілу. Це страшно, що хтось може так жити: не мати навіть що їсти, поки хтось володіє цілими статками».

vystava4

У цій виставі не буде хепі-енду, пояснює режисер.

«Вона показує, як діти, які живуть на вулиці, незворотньо змінюються. Вони нікому не довіряють, навіть самим собі. Винуватять себе за те, що потрапили у таке становище», – додає Лейбюк.

Цією виставою вихованці студії «ЖИВБУВПЕС» хочуть привернути увагу до проблеми безпритульних дітей. Показати середовище, у якому вони зростають, та небезпеки, які там існують. Водночас вистава демонструє, як соціум ігнорує цю проблему. Люди забувають, що іноді діти змушені самі втікати з дому, пам’ятаючи лише «недоїдений оселедець і пусту пляшку горілки на підлозі».