Logo
15 Березня 2019, 14:13

З освітніх закладів Прикарпаття вилучили 268 кг неякісного масла та тонни нітратних овочів

З початку навчального року 2018-2019 років фахівці Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області працювали над програмою "Діям Прикарпаття - якісне харчування".

Фахівці досліджували харчування у школах, садках та в соціальних закладах Прикарпаття.

Забезпечення виконання програми проводять  за допомогою моніторингу, інспектування всіх операторів ринку які здійснюють харчування, постачальників харчових продуктів, сировини, готової продукції у закладах освіти при проведенні планових та позапланових заходів державного контролю, проведення лабораторних досліджень безпечності та якості харчових продуктів, які використовуються для харчування дітей, інформують у Держпродспоживслужбі.

За два місяці 2019 року перевірено 14 шкіл, 15 садочків, 3 соціальні заклади, 35 постачальників харчових продуктів.

Для лабораторного дослідження відібрано 56 зразків в школах, 63 зразки в дитячих дошкільних закладах, 10 зразків в соціальних закладах.

За результатами лабораторних досліджень виявлено наступні невідповідності харчових продуктів :

- 2 зразки, масла солодковершкового 72,5% жиру, виробник” ПП Теребовлянський молокозавод,” - не відповідали за вмістом рослинного жиру (ДНЗ “Дзвіночок”, Делятинський ліцей №2, Надвірнянський р-н);

- 1 зразок, масла солодковершкового, виробник ПрАТ” Миколаївмолпром” (ДНЗ №30 “Ластівка”. м. Івано-Франківськ), - не відповідав за вмістом рослинного жиру;

- 1 зразок, молоко коров’яче питне пастеризоване 2,4% жиру, виробник ТДВ” Івано-Франківський “міськмолокозавод (ДНЗ” Зіронька”, Тисменицький р-н),- не відповідав вимогам за перевищеним вмістом БГКП;

- 7 зразків овочів , виробник ФОП Баворовський, Львівська обл.(ДНЗ № 23, ДНЗ 14, ДНЗ 28 м. Івано-Франківськ), - не відповідали за вмістом нітратів;
 В соціальних закладах було виявлено 1 зразок масла солодковершкового, виробник ПрАТ” Миколаївмолпром”, який не відповідав НД за вмістом рослинного жиру та 1 зразок моркви, який не відповідав за вмістом нітратів.

 За результатами проведеної роботи:

Не допущено до обігу 268 кг масла солодковершкового, 2286кг моркви, 2582кг капусти, 2100 кг буряку столового. Проведено повторні дослідження при постачанні нових партій продукції.

Постачальниками було змінено 1 виробника.

Надіслано 6 листів керівникам закладів, 5 листів-повідомлень в управління освіти, 3 РДА та ОТГ, 4 листи постачальникам, 2 листи виробникам.

Надано рекомендації, щодо зміни передбачуваного використання та заміну на відповідну овочеву продукцію 2 виробникам овочів.

Надано рекомендації для відділів освіти РДА, ОТГ щодо умов проведення тендерів по забезпеченню харчовими продуктами шкіл та ДНЗ.