Logo
2 Квітня 2015, 14:13

З початку року на Івано-Франківщині зафіксовано 5 випадків вчинення неповнолітніми самогубств та його спроб

Працівники міліції Івано-Франківщини звертаються до дорослих з порадою звернути увагу на підозрілий стан та поведінку дитини, яка може планувати суїцид.

самогубство

Як повідомила начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Івано-Франківській області підполковник міліції Алла Лемчак, у чотирьох випадках до самогубства вдавалися хлопчики. Двічі – у Косівськомута Тлумацькому районах, після спроби піти з життя діти залишилися живими. На жаль, у двох інших випадках - на Снятинщині та в Рогатинському районі, дітей врятувати не вдалося. Ще одну спробу самогубства цього року вчинила дівчина на території міста Надвірна. За кожним з зареєстрованих фактів працівники міліції здійснюють перевірки, в ході яких вивчаються мотиви та обставини, які призвели до суїцидів неповнолітніх.

Як свідчить аналіз таких випадків, основними причинами вчинення навмисних самоушкоджень дітьми є конфлікти з батьками, ревнощі, сварки між хлопцем і дівчиною, нерозділене кохання, скрутне матеріальне становище, втрата близької людини. Звичайно, усіх цих передумов уникнути в житті не можливо, однак батькам, родичам та педагогам необхідно бути пильними, щоб своєчасно виявити дитину, яка має певний ризик до скоєння суїциду, повідомляють в СЗГ УМВС в Івано-Франківській області.

Передусім варто пам’ятати, що найчастіше випадки самогубств трапляються серед невпевнених у собі дітей, з низьким рівнем самооцінки, високою потребою у розумінні і підтримці з боку оточуючих, схильних до самообвинувачення, перебільшення своєї провини.

На прийняття рішення про вчинення самогубства може вплинути, зокрема, ускладнена адаптація до нових умов навчання чи проживання, знущання з боку однокласників та товаришів, втрата або смерть близької людини, страх перед відповідальністю за скоєний злочин, участь у різних неформальних молодіжних течіях, глибокі почуття депресії, вади фізичного розвитку та інше.

Особливо слід бути уважними, якщо дитина відкрито висловлюється про бажання вчинити самогубство, робить непрямі натяки про таку можливість, приміром, імітуючи його або демонструючи прилюдно петлі з ременя, мотузки. Також про високий ризик вчинення суїцидальних дій може свідчити активна попередня підготовка, цілеспрямований пошук засобів покінчити з собою і створення відповідних умов (накопичення отруйних та лікарських препаратів) тощо.

Зважаючи на усе це, дорослим необхідно звернути посилену увагу на стан та поведінку дитини, яка має перелічені проблеми, щоб за потреби допомогти їй, наскільки можливо - усунути причини та умови ймовірного фатального вчинку.