Logo
26 Липня 2019, 17:08
Теги: ліки

З вересня в аптеках з’являться ліки зі спеціальним маркуванням, яке допоможе відрізнити підробку

Рішенням уряду також передбачено проведення моніторингу обігу лікарських засобів та порядок запровадження цього пілотного проекту.

Кабінет міністрів України схвалив рішення про запровадження пілотного проекту щодо маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками та проведення моніторингу обігу лікарських засобів та порядок запровадження цього пілотного проекту, пише УНІАН.

Відповідна постанова від 24 липня 2019 р. № 653 опублікована на Урядовому порталі.

Передбачається доручити МОЗ затвердити до 10 вересня 2019 р. перелік учасників пілотного проекту, до 1 жовтня 2019 р. — перелік лікарських засобів, стосовно яких запроваджується маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками та проводиться моніторинг обігу, та Мінекономрозвитку забезпечити до 1 грудня 2019 р. створення та функціонування єдиної державної системи проведення моніторингу обігу лікарських засобів.

У прес-службі Міністерства охорони здоров'я зазначили, що з вересня цього року в аптеках з’являться лікарські засоби зі спеціальним маркуванням: 2D кодом на упаковці (шляхом нанесення на кожну упаковку лікарського засобу двовимірного штрих-коду). Цей спеціальний код наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. У рамках пілотного проекту брати участь можуть виробники, імпортери, дистриб'ютори лікарських засобів, заклади охорони здоров'я, аптечні заклади.

"Нині майже всі іноземні препарати, що продаються в Україні, вже мають двомірне кодування упаковок. Деякі українські фармкомпанії вже придбали необхідне обладнання і кодують свої ліки. Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток. Наразі цей додаток розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Очікується, що він стане доступним наприкінці року. Після сканування на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб зокрема, чи препарат не є фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм", - зазначили у відомстві.

У МОЗ також підкреслили, що таке кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків - від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці, і вчасно реагувати на порушення. Всі ці транзакції будуть включені в загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва.