Logo
15 Червня 2015, 10:17

За два дні від укусів змій на Прикарпатті постраждало 8 людей

Тільки за два дні, 12 та 13 червня, на Прикарпатті зареєстровано 8 випадків укусів людей зміями. На лікарняні ліжка потрапили жителі Рожнятівського, Косівського, Верховинського та Богородчанського районів, а також Яремчанської міськради.

змія

Натрапити на небезпечних плазунів можна під час збирання ягід чи грибів, в полі чи на сінокосі, а то й на власному подвір’ї. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт, голоси, одразу ж ховаються в нори або відповзають подалі. Але в спеку їхні відчуття притуплюються, тварини стають лінивими та малорухливими, а тому люди можуть легко на них наступити.

Фахівці стверджують: плазунів не варто чіпати взагалі – чи то гадюка, чи вуж, чи веретенниця - безнога ящірка. Напад будь-кого з них може бути небезпечним. Зважаючи на ризики, важливо якнайшвидше доправити вкушеного змією до лікарні.

Такі способи надання медичної допомоги, як припікання рани, накладання на травмовану кінцівку джгута чи висмоктування отрути уже давно вважаються неефективними. Слід накласти на уражене місце стерильну антисептичну пов’язку. Обробляти рану не потрібно. Потерпілого треба якнайшвидше транспортувати до найближчого медичного закладу. Під час перевезення місце, на яке прийшовся укус, слід укласти на підвищення.

У медзакладах таким пацієнтам вводять полівалентну сироватку. Управління ДСНС в області звертається до громадян: будьте уважні під час подорожі лісами, адже найчастіше натрапити на небезпечних плазунів можна саме там. Дуже важливо мати відповідний одяг та взуття. Під час збирання грибів чи ягід краще користуватися палицею відповідної довжини, щоб перевірити зарості на безпечність.