Logo
19 Червня 2015, 18:00

Завтра в Івано-Франківську стартує наймасштабніша подія року – Спортивний Фестиваль «40» (ФОТО)

У суботу, 20 червня, в Івано-Франківську стартує масштабний спортивний фестиваль "40". Протягом 40 годин учасники зможуть спробувати себе у близько 60 видах спорту, танцях, а також відвідати низку майстер-класів.

1

Спорт на фестивалі умовно поділений на три напрями – сімейний, командний та індивідуальний. Окрім звичних для нас міні-футболу, тенісу, волейболу та інших, учасники зможуть позайматись також більш екзотичними – наприклад, алтиматом, петанком, лазертагом, лакросом, кануполо та іншими, пише sport.if.ua.

алтимат

Що стосується алтимату,то це свого роду різновид гри у фрісбі: матч проходить на прямокутному полі за участі двох команд, а гравці мають пасами передати диск своєму партнерові, що перебуває у зоні суперника.  Його вирізними рисами є відсутність арбітрів і так званий "дух гри". Гравці самі відповідають за дотримання правил, самотужки вирішують суперечки. Такий підхід вписується до філософії алтимату, де найбільше цінується не перемога, а задоволення від чесної гри та високої майстерності. Алтиматом можна буде позайматись в суботу та неділю з 10:00 до 20:00 на стадіоні "Наука.

8fd1995-petanque-t

Петанк можна назвати "літнім кьорлінгом", бо правила гри досить схожі, лише в петанк грають на ґрунтовому або трав’яному, а не на льодовому покритті. Суть його полягає в тому, що гравці двох команд на майданчику 15 на 4 м по черзі кидають металеві кулі, намагаючись потрапити якомога ближче до маленької дерев’яної кульки – кошонета. При цьому металева куля може зачепити кошонет або збити кулю суперника, щоб відштовхнути його. Головне, щоб у кінці гри одна або кілька куль команди опинились ближче до кошонета, ніж кулі суперника. За кожну таку кулю нараховується по одному очку. У петанк на спортфестивалі гратимуть в суботу та неділю з 10:00 до 20:00 біля джерела на міському озері.

lasertag_2_2

Лазертаг – це військово-спортивний вид, який представляє собою ураження гравців та інтерактивних мішеней безпечними "лазерними"пострілами. Влучання зараховують, коли промінь зі "зброї"спортсмена потрапляє на сенсори на екіпіруванні суперника. Спробувати лазертаг можна буде у суботу з 11:00 до 22:00, а в неділю – з 11:00 до 21:00 у парку ім. Шевченка (біля "Мисливця").

kanupolo3

Кануполо – це фактично водне поло на байдарках: дві команди по п’ять спортсменів на каяках намагаються забити один одному якомога більше голів. У грі дозволяється силова боротьба, а володіння та передача м’яча здійснюється руками або веслом. Кануполісти змагатимуться на міському озері в суботу з 15:30 до 19:30, а в неділю – з 12:00 до 18:00.

LAXvNewMexico_06

Лакрос – це командна гра з твердим гумовим м'ячем, який переносять полем за допомогою кросів – сіток на довгій ручці. У лакрос грають і чоловіки і жінки. У чоловічій команді 10 гравців, у жіночій – 12. У чоловічому лакросі дозволені силові прийоми та контактна боротьба, тому гравці вдягають спеціальну захисну амуніцію: шлеми з маскою та щитки під одяг. У жіночому лакросі силові прийоми заборонені. Пограти в лакрос можна буде в суботу з 12:00 до 19:00 на майданчику школи №23.

спорт-1024x685

Також на спорт фестивалі будуть представлені понад десять видів єдиноборств (тхеквондо, айкідо, капуейро, муай-тай, фрі-файт тощо), а також різні види фітнесу, аеробіки, йоги. Окрім того, у рамках спортфесту відбудеться перший в Україні чемпіонат з "чу-ва-чі"– всім відомої гри у "камінь, ножиці, папір".

На фестивалі також очкуються лекції та майстер-класи відомих спортсменів та спортивних активістів - Алекса Горгана, Голтіса, Володимира Дєгтярьова, Ігоря Кипешука, Юрія Сулика, Олексія Прокопенка та Костянтина Божка.

11407138_1445744642411620_6977706574657979840_n

Під час спортфесту "40"планується також презентувати перший в Україні "танець міста", який має стати рекордним за масовістю в нашій країні. Його писали найкращі хореографи Івано-Франківська, і в ньому поєднані різні види та напрямки танців. За словами організаторів, він має стати візитівкою міста, а виконувати його зможуть люди будь-якого віку.

Квиток на спортфестиваль коштує 125 грн, сімейний – 200 грн з родини (чоловік, дружина і двоє дітей до 14 років). Перепустка дає право брати участь у всіх активностях без винятку. Для учасників АТО та членів їх родин, а також пенсіонерів фестиваль безкоштовний.

Зареєструватись, а також подивитись детальну програму заходу можна на офіційному сайті спортфесту.