Logo
4 Лютого 2015, 11:49

Журналістам показали деякі захисні споруди Івано-Франківська (ФОТО)

Підвищену цікавість мешканців краю наразі викликають захисні споруди області. Воно й не дивно, зважаючи на суспільно-політичну ситуацію в державі.

12

Щоб розвіяти усі міфи та чутки, котрі породжує невідомість, рятувальники Івано-Франківська запросили представників центральних та регіональних засобів масової інформації на власні очі побачити бомбосховища та розповсюдити серед населення потрібну та корисну інформацію про те, як діяти у надзвичайній ситуації, приміром, при оповіщенні.

Про це повідомляють в Управління ДСНС в Івано-Франківській області.

На захід прибули близько півсотні медійників. Спочатку їм показали захисну споруду державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів». Збудоване та прийняте в експлуатацію ще у далекому 1981 році укриття стараннями керівництва об’єкту й сьогодні є у хорошому стані.

2

«У нашій захисній споруді, котра розрахована на 450 людей, можна перебувати більше двох тижнів, - розповів журналістам начальник штабу цивільного захисту «Івано-Франківського комбінату хлібопродуктів» полковник у відставці Микола Фінів. – Вона споруджена із залізобетону, зверху – двометровий шар землі. Укриття сухе, чисте, освітлене. Тут є санвузли, водопостачання, а для очищення повітря передбачені фільтровентиляційна установка та потужний витяжний вентилятор. Маємо столи, місця для сидіння та відпочинку, ізоляційні протигази. Захисна споруда може бути приведена у повну готовність протягом двох діб».

Що ж робити, коли до найближчого укриття далеко? При бажанні, працелюбності та відповідальному ставленні до власної безпеки найпростішу захисну споруду можна влаштувати у власному підвалі. Як це робиться, рятувальники продемонстрували журналістам у підвальному приміщенні однієї із багатоповерхівок по вулиці Молодіжній в Івано-Франківську. Перша вимога: має бути чисто. Найнеобхідніші тут речі – місця для відпочинку, завчасно підготовлений запас продуктів і води, аптечка, радіоприймач, щоб був зв’язок із зовнішнім світом, ніж, кишеньковий ліхтарик, свічки та примус для приготування їжі. Про це присутнім розповів заступник начальника відділу організації заходів цивільного захисту Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області підполковник служби цивільного захисту Сергій Стороженко. Він також озвучив алгоритм дій на випадок оповіщення.

3

Крім того, журналістам показали евакуацію учнів, учителів та технічного персоналу Івано-Франківського навчально-виховного комплексу "Школа-гімназія №3" у підвальне приміщення, яке тут за необхідності використовуватиметься як сховище. Евакуація пройшла злагоджено та органічно, адже комплексні об’єктові тренування з цивільного захисту тут проводилися й раніше.

«Питанню цивільного захисту у нашій школі приділяється надзвичайно велика увага, - запевняє тутешній заступник директора Ганна Прокопів. – Щороку ми проводимо спеціальні тренування з евакуації дітей і дорослих. Виводимо дітей згідно плану евакуації. Якщо цього вимагають обставини, ведемо їх у спеціальне сховище, яким слугує підвальне приміщення школи».

Підвал Івано-Франківського навчально-виховного комплексу "Школа-гімназія №3" може вмістити одночасно до тисячі людей. Це одне із найкращих укриттів серед навчальних закладів міста. Наразі обстежуються та приводяться до ладу й інші підвали об’єктів різних форм власності міста Івано-Франківська, щоб у випадку необхідності люди мали де перечекати біду.

11

«Починаючи із 31 січня підвальні приміщення івано-франківських навчальних і культурних закладів, лікарень комісійно обстежуються на предмет їх придатності до евакуаційних заходів, - розповідає виконувач обов’язків начальника управління з питань надзвичайних ситуацій м. Івано-Франківська Ігор Влізло. – Є чимало підвалів і захисних споруд, котрі з різних обставин непридатні до використання, однак є й такі, де спільними зусиллями міськвиконкому та власників можна зробити елементарний порядок».

Днями з представниками засобів масової інформації також відбудеться одноденний семінар щодо дій населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

1

5

6

7

9

10