Logo
16 Квітня 2019, 14:01
Теги: пожежа

Знакові та раритетні фото собору Нотр-Дам

Історія Собору Паризької Богоматері, який ледь не знищила масштабна пожежа, налічує понад 800 років. Храм був побудований протягом 1163-1345 років і розташований в східній частині острова Сіте. Він є кафедральним для католицького архієпископа Парижа. 

Храм був побудований протягом 1163-1345 років.

Сучасна споруда є одним із перших зразків готичного стилю архітектури в Європі. Нотр-Дам займає значне місце в історії Франції – він був місцем важливих подій, зокрема: відкриття першого парламенту, початку реабілітаційного суду Жанни д'Арк, коронації Наполеона Бонапарта тощо.

Після пожежі 15 квітня Associated Press згадав найбільш знакові фотографії минулого та поточного століть з історії храму – від Другої світової війни до нищівної пожежі. Подивіться на ці фото. 

Вигляд на Собор Нотр-Дам де Парі. 1 січня 1911 рік (AP Photo)

Сцена Голгофи під час Страсної п'єси в Нотр-Дамі. 4 червня 1936 рік (AP Photo)

Французькі жінки радо зустрічають американських солдатів у тіні собору Нотр-Дам. 28 серпня 1944 (AP Photo)

Американські солдати заповнюють собор під час поминальної служби за президентом США Франкліном Рузвельтом. 16 квітня 1945 рік (AP Photo/Morse) 

Вигляд на Собор Паризької Богоматері з боку Сени. Праворуч - міст Святого Мішеля. 11 квітня 1946 рік (AP Photo) 

Президент США Дуайт Ейзенхауер проводить рукою по поверхні одного з вітражів у соборі Нотр-Дам під час відвідування церков французької столиці. 18 травня 1960 рік (AP Photo) 

Передній фасад собору Нотр-Дам. 18 квітня 1967 рік (AP Photo) 

Прапор Північного В'єтнаму майорить на вершині Собору Паризької Богоматері, оскільки за день до цього почалися мирні переговори щодо можливого припинення вогню у В'єтнамі. 19 січня 1969 рік (AP Photo) 

Паризький пожежний вертоліт літає над Нотр-Дамом і спускає пожежного, що висить на кінці, для зняття синьо-червоного прапора Національного фронту визволення Південного В'єтнаму. Прапор був установлений на 250-футовому шпилі собору. 19 січня 1969 рік (AP Photo) 

21-річний професійний канатоходець Філіп Петі лежить на канаті, натягнутому на висоті 225 футів над землею, між двома вежами собору Нотр-Дам під час трюку, який тривав кілька годин. 26 червня 1971 рік (AP Photo/Str/Cardenas) 

Поминальна служба у соборі Нотр-Дам де-Парі за президентом Франції Жоржем Помпіду, який був похований під час простої церемонії на околиці міста. 6 квітня 1974 рік (AP Photo) 

Химера і горгуля стежать за Парижем з вершини собору. Архітектор Віоллє-ле-Дюк додав їх до стін вежі під час відновлення пошкоджень, викликаних Французькою революцією. Химери повністю декоративні, в той час як горгульї були побудовані, щоб служити дощувателями. 10 січня 1996 рік (AP Photo/Remy De La Mauviniere)

Папа Іван Павло II бере участь у святкуванні беатифікації. 77-річний понтифік відсвяткував беатифікацію Фредеріка Озанама, французького мирянина 19-го століття, який заснував благодійну організацію "Товариство святого Вікентія де Поля". Папа перебував з чотириденним офіційним візитом до Франції для святкування Всесвітнього дня молоді. 22 серпня 1997 рік (AP Photo/Доменіко Стинеллис) 

На фото – реставраційні роботи Собору Паризької Богоматері. 7 січня 1999 рік (AP Photo/Remy de la Mauviniere) 

Шпиль собору Нотр-Дам, пошкоджений під час урагану. Сильні шторми, що накрили південний захід Франції, зривали дахи з будинків і виривали з коренем дерева. 7 січня 1999 рік (AP Photo/Jacques) 

Різдвяна ілюмінація Нотр-Дама. 23 грудня 2002 рік (AP Photo/Jacques Brinon) 

Тисячі вірян зібралися перед Собором Паризької Богоматері на месу на честь покійного папи Іоанна Павла II. Понтифік помер у віці 84 років після того, як очолював римсько-католицьку церкву понад чверть століття. 3 квітня 2005 рік (AP Photo/Жак Бринон) 

Вигляд на Нотр-Дам де Парі з новою ілюмінацією, незабаром після того, як собор був відкритий мером Парижа Бертраном Деланое. 12 грудня 2006 рік (AP Photo/Remy de la Mauviniere)

У понеділок, 15 квітня, сталася пожежа в одній з найвідоміших визначних пам'яток Франції – соборі Паризької Богоматері. Очевидці і медіа швидко почали публікувати з місця події численні фото та відео.

За останніми даними, в результаті пожежі постраждала одна людина - травми отримав один з пожежників.

Президент Франції Эмvануэль Макрон вже пообіцяв відновити Нотр-Дам. За попередніми оцінками, реконструкція триватиме 10 років.