Logo
27 Травня 2019, 16:47

Знищити альтанки та містки: у Калуші мешканці Підгірок обурені через підтоплення

У суботу, 25 травня, як і було проанонсовано на засіданні сесії Калуської міської ради, мешканці Підгірок вдалися до перекривання вулиці Івано-Франківська.

Через сильні зливи і захаращення вулиць тут укотре відбулося затоплення.

Проте акція була недовготривалою. На місце події виїхав міський голова Ігор Матвійчук та його перший заступник Галина Романко, які пообіцяли протестувальникам негайно приступити до виконання їхніх вимог. До Підгірок приїхав екскаватор і очищення частини русла Млинівки та потічків, що впадають у неї, розпочалося, інформують "Вікна". 

Проте місцеві мешканці вважають, що такі заходи не врегулюють проблему із підтопленням їхніх господарств. 

"Окремі наші газди підправили русло Млинівки так, що течія в течію іде. Побудували собі містки-заїзди таким чином, що стримується течія, а тому ми постійно терпимо підтоплення. Це вже не перша повінь. Нас і Височанка топить. Все через неправомірні забудови, ніхто не дбає про дренажі, а відтак усе відбивається на нас", - жаліється мешканка Підгірок Ольга Федорко.

Наразі жителі мікрорайону дійшли згоди із владою міста про те, що вздовж Млинівки в окремих місцях проведемо очистку русла, особливо під мостами, каже один із ініціаторів акції протесту Ігор Курник.

"Звичайно ж, повністю це проблеми не вирішить, бо люди, які живуть попри ріку, самовільно змінюють її русло, свідомо його звужують, роблячи загати, забиваючи палі, вербу садять. Вода не має куди діватися і тече по наших обійстях і городах. Окрім цього, всі каналізаційні стоки ідуть у ріку. Цього разу до природної стихії додався і людський фактор, а тому збитки, порівняно із 2008-им роком, набагато більші", - додає Ігор Курник.

Проїжджаючи територією Підгірок, не важко помітити абсолютну відсутність дренажних канав, які могли б дещо зменшити потік води. Крім цього, на вулиці братів Козаків через річку хтось вибудував масивний залізобетонний заїзд, який поставлений так низько, що слугує, скоріше, греблею, ніж мостом. 

"На мою думку, оті всі парники, альтанки, містки потрібно знищити. Адже всі ці споруди збудовані незаконно і самовільно, не витримані жодні природоохоронні норми. Треба розширити русло і поглибити його, тоді усі проблеми будуть вирішені", - впевнена місцева мешканка Леся Шеремета.

Міський голова Ігор Матвійчук повідомив, що з понеділка будуть сформовані комісії, складені їз представників влади, працівників поліції та місцевих мешканців, які будуть тотально оглядати кожне господарство, розташоване біля річки і виявляти випадки порушення природоохоронного законодавства та самозахоплення землі.

Більше прямої мови мешканців Підгірок — у відео "Вікон":