Сьогодні в світі відзначають День дурня або Міжнародний день сміху. У цей день прийнято розігрувати родичів, друзів, знайомих і просто незнайомих людей.
В одних країнах 1 квітня називають Днем сміху, в інших – Днем дурня. Принаймні, так вважають в Англії і США, а в Шотландії – «Днем зозулі», в Японії – «Днем ляльки» і зовсім вже неделікатно називають своє першоквітневе свято жартів в Італії – «День дурня». В Україні ж це «День сміху». Правда, не дарма стверджує народ: коли на носі квітень, нікому не вір!
В цей день кожен не проти пожартувати над оточуючими, ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші мимоволі посміхаються.
Як показують соцопитування, більше 70% людей збираються розіграти кого-небудь зі своїх знайомих. Причому все по тих же опитуванням найбільше каверз слід очікувати від студентів і, як не дивно, людей, що займаються бізнесом і мають свою фірму, зате бабусь побоюватися не варто, хоча може все і навпаки, адже на перше квітня жартують всі.
Що ж це за свято таке? Яка його історія?
1 квітня – цей День не внесений ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається і в Україні і в Росії, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії , і навіть на Сході.
Кожна людина любить поприколюватися над ким-небудь, пожартувати або розіграти, але один день в році цим займаються абсолютно всі, від дитини до дорослого, від студента до ділової людини. Але ось чому цей день припадає саме на перше квітня, точно сказати ніхто не може.
На цей рахунок існує кілька версій, одні приписують зародження цього свята Стародавньому Риму, де в середині лютого (а зовсім не на початку квітня) святкувалося свято Дурних. Апулей вважав, що в древньому Римі першоквітневий обман був пов’язаний зі святом на честь божества Сміху.
Інші стверджують, що це свято зародилося ще в стародавній Індії, де 31 березня відзначали свято жартів. Також є припущення, що 1-го ж квітня в стародавньому світі жартували тільки ірландці, та й то в честь Нового року. Ісландські саги свідчать, що звичай обманювати 1 квітня, був введений богами на згадку про Скадею, дочку Тіасса.
Ще за однією версією, звичай жартувати 1 квітня, пов’язаний з перенесенням нового року. До другої половини XVI століття, європейський новий рік починався в кінці березня. До цієї події готувалися, ходили один до одного в гості, дарували подарунки. Сама зустріч Нового року відбувалася 1 квітня. Пізніше, за указом французького короля, початок року офіційно стали відзначати 1 січня, але багато підданих продовжували святкувати 1 квітня. Щоб зжити старі традиції, їх стали називати “першоквітневими дурнями”, стало модним їх розігрувати і висміювати.
Є й версія, за якою цим святом ми зобов’язані неополітанському королю Монтерею, якому на честь свята з нагоди припинення землетрусу піднесли рибу. Через рік цар зажадав точно таку ж. Такої ж знайшли, але кухар приготував іншу, дуже схожу. І хоча король розпізнав підміну, він не розгнівався, а навіть розвеселився. З тих пір і увійшли в звичай першоквітневі розіграші.
Коли і ким це свято було завезено в Україну точно не відомо.
Так що будьте насторожі, запасіться почуттям гумору, набором свіженьких жартів і забавних віршиків, на розіграші не ображайтеся, а відповідайте ними ж. Загалом веселіться!
Як пожартувати на 1 квітня?!
Розіграші на 1 квітня (день дурня або день сміху, кому що ближче) улюблені багатьма людьми. Представляємо вашій увазі деякі приколи та розіграші на 1 квітня, які допоможуть зробити цікавіше і веселіше ваше життя.
1) Досить поширений метод розіграшів в офісах – наклейка табличок з написом «туалет» на переговорні приміщення та кімнати начальства. А ще краще замість таблички «М» або «Ж» наклеїти табличку зі словами «Повії. Недорого» і написати телефон боса. Тільки начальство може не оцінити подібних приколів, так що краще не афішувати свого авторства даної жарти .
2) Інший, трохи образливий корпоративний прикол – намазування ваксою або кремом для взуття внутрішніх сторін «вух» у навушниках. Якщо вони не чорні, можна взяти безбарвний крем. Діє недовго, тому що речовина швидко висихає. Тому беріть креми дешевше – вони і сохнуть довше.
3) Студентський прикол для тих, то живе в гуртожитку. Від’їжджаючого додому на вихідні непомітно кладуть в сумку цеглу. Удома він дуже здивується. Мінус жарти в складності реалізації – потрібно пусте місце в сумці і момент, коли вона вже зібрана, але власник кудись відійшов.
Телефонні приколи
Розповісти батькам, що одружився / вийшла заміж і це не першоквітневий жарт, бо «розписалися ще позавчора».
Надіслати хлопцю СМС з привітанням, що він скоро стане татом.
Надіслати банальне СМС на будь-який номер «Спасибі за класний секс». Але краще це сказати незнайомій продавщиці в магазині, після слів “Привіт, Катя, як справи?» (Імена продавців у супермаркетах зазвичай пишуть на бейджиках). Ефект гарантований.
Повторити дії з даного першоквітневого анекдоту:
Три години ночі, в квартирі заслуженого професора несподівано дзвонить телефон. Професор встає з ліжка, одягає капці, бреде в напівсні до телефону, зачіпаючи в темряві шафи / ліжка / кішку та інші меблі, піднімає трубку і сонним голосом запитує: «Алло, хто це?». З трубки відповідь: «Кінь в пальто! Гигиги! ». Професор обурено кладе трубку і лягає спати …
Через півгодини та ж ситуація – дзвінок, алло це хто – кінь в пальто гиии – і так всю ніч … і на наступну, і на наступну .. На четверту ніч з професора злітає вся інтелігентність і в черговий раз підняв трубку посипає абонента добірним матом, а у відповідь ввічливий голос: «Іван Васильович, що це з вами?! Професор злякано: «Ой, вибачте, будь ласка! А хто це? »Відповідь:« Кінь в пальто, гигигиг ….. »
4) У пляшку кока-коли додається таблетка ментолу(Mentos) і щільно закривається. Що буде, коли пляшку відкриють, простіше побачити ніж переказати.
5) Зробити скріншот робочого столу Windows і поставити його в якості заставки. Відключити в настройках робочого столу показ значків, прибрати панель задач. Перезавантаження не допоможе, жертва буде хаотично натискати на ярлички і кнопку «Пуск», не розуміючи, що це всього лише картинка.
6) Збільшити швидкість подвійного натискання мишки до максимуму. Робиться це в настройках миші, в панелі управління. Людина просто не зможе клацнути мишкою так швидко, в результаті перестане працювати подвійний клацання.