Logo
20 Грудня 2015, 18:25

10 причин, щоб залишитися в Івано-Франківську

У щоденному пошуку досконалості та ідеалу ми часто змінюємо свій образ, оточення і навіть місце проживання, забуваючи при цьому, що все найкраще часто знаходиться поруч, достатньо лише добре роздивитися довкола…

1

У 2011 РОЦІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК ПОСІВ ТРЕТЄ МІСЦЕ СЕРЕД 55-ТИ МІСТ УКРАЇНИ, НАЙКРАЩИХ ДЛЯ ЖИТТЯ

 Щороку відоме українське видання «ФОКУС» оприлюднює свій підсумковий рейтинг найкращих міст України, враховуючи комплексний показник з-понад десятка різноманітних параметрів. Приємно, що після перемоги в 2007 році Івано-Франківськ не опускався нижче п’ятого місця і знову, як і в 2010-му, ввійшов до трійки найкращих. Не довіряти цьому факту немає підстав, тож залишається радіти і вірити, що в майбутньому наше місто не втратить чільних позицій.

СПРИЯТЛИВА ЕКОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ

 Коли ми говоримо про якість і комфорт для життя, перше, що згадуємо, — чистота. В останні роки, за даними Держкомстату, Івано-Франківськ входив до трійки обласних центрів, де зафіксовано найвищі показники чистоти повітря. В минулому році екологічна ситуація суттєво не погіршилась, і він залишився серед лідерів, випереджаючи сусідні Львів і Тернопіль. Крім того, це перше місто в Україні — член Асоціації європейських муніципалітетів «Energie – cites», що свідчить про увагу до проблем енергетики і раціонального використання ресурсів.

ВИГІДНЕ ГЕОГРАФІЧНЕ РОЗТАШУВАННЯ І КОМПАКТНІ РОЗМІРИ

2

Французький архітектор Франсуа Корассіні при плануванні міста не випадково детально розрахував схему вулиць навколо зорієнтованої за сторонами світу ринкової площі. В розбудові теж втілились ідеї Ренесансу про «ідеальне місто», образ якого знаходимо в праці філософа Кампанелли «Місто Сонця»: воно добре укріплене, розташоване на горі, в ньому виділяли 7 кіл, в яких були зручні приміщення для житла, роботи, відпочинку. Сучасний Івано-Франківськ саме такий: збалансований, зручний, компактний, адже все, що потрібно, ― завжди поруч, а отже, інтерпретуючи це в бізнес-теорію обмеженості, можемо припустити, що іванофранківці мають більше шансів стати успішними, адже витрачають час і нерви не на дорогу і затори, як жителі мегаполісів, а на креативні ідеї і прибуткові рішення.

СПРИЯТЛИВИЙ БІЗНЕС-КЛІМАТ

 Станом на 1 липня 2011 року в місто вкладено 232,6 млн $ прямих іноземних інвестицій з 45 країн світу, пріоритет серед яких належить країнам Європейського Союзу. За даними Головного управління статистики в області, в першому півріччі 2011 року партнерами в зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 69 країн світу. Зросли обсяги експорту товарів до країн СНД (у 2,8 рази), Європи (у 1,6 рази) та Африки (на 35,6%). Найбільші експортні поставки з міста здійснювалися до Чехії (23,9% обсягів експорту) і Російської Федерації (20,2%). Основні експортовані товари — електротехнічне обладнання, яйця птиці, шкури.

АКТИВНІСТЬ НА РИНКУ БУДІВНИЦТВА — ДОСТУПНІСТЬ ЖИТЛА

3

Постійні й потенційні жителі міста не байдужі до розвитку економіки, а це сприяє розширенню ринку житла. Вже кілька років поспіль місто є одним з лідерів в Україні із уведення в експлуатацію житла в розрахунку на 10 тис. населення — у 2010 році цей показник складав 8516 м2. За перше півріччя 2011 р. на території міської ради введено в експлуатацію 1300 квартир, медичний центр, офісні і культурні споруди, заклади торгівлі, теплові мережі. Зрозуміло, що такі темпи забудови в майбутньому повинні спричинити зниження цін на житло, які й так є найнижчими в Україні — за даними агентств нерухомості.

СПРИЯТЛИВА КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ

 Безпека мешканців — основна запорука привабливості міста, а Івано-Франківськ у минулому році знову опинився на першому місті серед обласних центрів за рівнем злочинності, який тут залишається найнижчим: 42,2 злочини на 10 000 населення, цей показник є втричі нижчим за аналогічний по Україні. Для порівняння: у сусідній Львівській області на 10 000 населення припадає 64,1 злочинів. Для тих, хто марить столичним життям, варто взяти на замітку, що лише по Києву статистика безпеки складає 132,9 : 10 000.

ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ УНІВЕРСИТЕТІВ — ПОТЕНЦІАЛ ДЛЯ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

 Ще один факт, що дуже імпонує: Івано-Франківськ заслужено називають студентським, а отже, перспективним. Далеко не кожне місто в Україні може похизуватися тим, що в ньому є три національні університети: класичний, технічний і медичний, велика кількість інститутів, філіалів, приватні навчальні заклади. Це не випадково, адже історія освіти в нашому місті почалась одночасно з його заснуванням, у ХVІІ столітті. Андрій Потоцький був мудрим чоловіком і добре знав, як привабити поселенців до нового міста. Зважаючи на низький освітянський рівень Прикарпаття, він створив тут вищий навчальний заклад — філіал знаного Яґеллонського університету (що в Кракові), який є одним з найстарших у Європі.

 Цікаво, що в місті досить низький офіційний відсоток безробіття: 1,47% з 2342 зареєстрованих безробітних у міському центрі зайнятості станом на 1 вересня 2011 р. Середньомісячна зарплата в першому півріччі минулого року складала 2154 грн, а згідно з поданими деклараціями, у місті є 10 мільйонерів!

ЦІКАВА І НЕПОВТОРНА АРХІТЕКТУРА

4

В Івано-Франківську можна побачити все: фортечні мури і пасажі, церкви і костели, синагогу і банки, некрополь і парк атракціонів. Тут гармонійно вживаються бароко і класицизм, сецесія і конструктивізм. За даними відомого архітектора З. Соколовського, в місті 559 пам’яток містобудування і архітектури, з них більше десяти — загальнодержавного значення. Приємно, що тут є свій символ, як Ейфелева вежа в Парижі чи Статуя Свободи в Нью-Йорку. Це його серце — Ратуша, яка чотири рази змінювалась — від дерев’яної до мармурової і є тим брендом, що робить місто привабливим для туристів. Зараз це єдина ратуша в Україні (а може, й у світі), збудована в стилі модерн. Вона, якщо дивитися зверху, нагадує військовий орден Virtuti Militari — найвищу військову нагороду Польщі за мужність перед ворогом, еквівалент британського Хреста Вікторії. Вежа, що підіймається з основи хреста, має висоту 49,5 м, закінчується куполом з позолотою і є єдиною цивільною спорудою в Європі з таким покриттям!

ЦЕ МИСТЕЦЬКЕ МІСТО, ДЕ ШАНУЮТЬ ТВОРЧИХ ЛЮДЕЙ

 Кожен, хто хоча б трошки не байдужий до мистецтва і вважає себе творчою натурою, захоче жити саме тут. «Свято ковалів», «Porto Franko», «Галицький бал», «Карпатський вернісаж» — далеко не повний перелік фестивалів і конкурсів найвищого рівня, які тут проводяться і вигідно вирізняють місто з-поміж інших. Що там казати, якщо навіть конкурс чоловічої краси вперше відбувся саме тут! Заслуговує уваги і репертуар обласного драматичного театру, постановки якого збирають повні зали не лише в Україні, а і в Америці, а виставу «Солодка Даруся» неодноразово визнавали найкращою.

 Що не кажіть, а приємно жити в місті, творчу славу якого формували Д. Січинський і Сорохтей, І. Вагилевич та Б. Лепкий, а зараз, випадково в кав’ярні чи на одній із презентацій, можна зустрітися з Ю. Андруховичем чи Т. Прохаськом, потиснути руки братам Вірастюкам, побачити співачку Ламу чи потусуватися з «Перкалабою»!

МІСТО КРАСИ І ЖІНОЦТВА!

 Ну і, звичайно, — красиві жінки, які піднімають настрій і роблять місто ще привабливішим! Цікаво, що саме вони переважають серед жителів міста. За даними Державної служби статистики, станом на 1 січня 2011 р. в Івано-Франківську проживало 221 732 осіб (постійного населення), з яких 104 316 чоловіків і 117 416 жінок. Віковий розподіл такий: серед 18-ти літніх — 1894 хлопців і 2028 дівчат; у 25 – річному віці — 2077 і 2288 відповідно. Серед старшого покоління різниця ще відчутніша: у віці 45–49 років — 7270 чоловіків і 9045 жінок, а в категорії понад 65 років частка жіночого населення майже вдвічі вища: 13 384 і 7966 відповідно.

5

Автор: Руслан Жирак, Versal