Logo
26 Грудня 2019, 14:47

4 тонни баношу: у Франківську встановлять новий рекорд

В Івано-Франківську готуються до встановлення чергового рекорду. Готуватимуть 4 тонни баношу. Для цього локомотиворемонтний завод кує великого казана.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків в ефірі радіо "Західний Полюс", пише Типовий Франківськ з посиланням на Репортер.

Попередньо масове приготування баношу заплановане на 11 січня.

Рекорд встановлюватимуть на Вічевому майдані позаду фонтану, однак, ймовірно, місце можуть змінити. 

“Будемо банош варити. Думаю, зваримо чотири тонни баношу. Локомотиворемонтний завод кує великого казана, – везти його доведеться краном, – говорить Руслан Марцінків. – Місце визначаємо, щоб не спалити місто. Один раз вже спалили, коли варили повидло – це історичний факт”.

У прес-службі міського голови згодом уточнили, що наразі планується зварити лише рекордну тонну банушу.

Мер додає, що на Різдво місто планує ще одне масове дійство - ходу з рекордною кількістю зірок. За його словами, такі рекорди потрібні перш за все, щоб популяризувати Франківськ і розповісти про нього країні.

“Хочемо перебити рекорд за кількістю вифлеємських зірок – ми вже готуємо 400 зірок, – говорить Марцінків. – У палаці Потоцьких на рекорді з трембітами були майже всі національні канали. Відповідно, це – промоція Івано-Франківська. Такі акції прославляють наше місто. Рекорди робляться для того, щоб про Франківськ почули жителі цілої України і приїжджали до нас”.