Logo
18 Травня 2016, 18:55

5 найдивовижніших підводних міст

Волею долі цілі міста можуть опинитися під водою. Всі пам'ятають легенду про Атлантиду, давнє, колись велике місто, яке занурилося в безодню океану. До цього дня легендарне місто так і не знайдене (як, втім, немає і доказів самого його існування). 

Однак, існують й інші гідрополіси, тобто підводні поселення, пристосовані для життя кількох людей, але не призначені для виключно наукової роботи. Вони можуть бути підводними готелями, туристичними центрами, в перспективі – робними господарствами і т. д. Ми підібрали для тебе 5 найкрасивіших міст, які знаходяться не над, а під поверхнею води.

Дварка, Камбейська затока, Індія

1

Стародавнє місто бога Крішни колись вважалося міфом. Розкопки проводилися тут з 1983 року і руїни, виявлені в 2000 році, вдихнули життя в цей старий індійський переказ. Легенда свідчить, що Крішна був господарем цього міста, де було 70 тисяч палаців з золота, срібла та інших дорогоцінних металів. Місто процвітало, але після смерті Крішни Дварка нібито потонув в морі. Вважається, що древнє місто було зруйноване хвилями і опускалося на дно моря шість разів, а сучасне місто – сьоме, побудоване на цій території. Руїни розташовані на глибині 40 метрів під водою в бухті сучасного міста Дварка, одного з найстаріших в Індії. Акустичні дослідження, результати яких вразили фахівців, показали, що руїни мають напрочуд чіткі геометричні форми. Багато артефактів було знайдено в цьому місці. Але, можливо, найважливішою знахідкою став один з них, віднесений до 7500 року до нашої ери, який підтверджує теорію про те, що руїни цілком можуть бути древньою частиною Дварка.

Порт-Ройал, Ямайка

2

Колись це місто було знамените на весь світ піратами, повіями, випивкою і нестримними нічними веселощами. Його називали "найбруднішим і гріховним містом на землі". У червні 1692 року землетрус силою 7,5 балів і гігантська хвиля цунамі майже начисто знесли з лиця землі Порт-Ройал, який пішов під воду через свої хиткі підстави, несучи з собою життя двох тисяч жителів. У наступні роки після катастрофи Порт-Ройал продовжував занурюватися під воду, і більша його частина знаходиться на глибині 13 м під поверхнею океану. Затонуле місто стало неймовірно популярним місцем для археологічних досліджень, адже там і сьогодні знаходять майже ідеально збережені артефакти.

Піраміди Йонагуни, Японія

3

До сих пір фахівці сперечаються з приводу того, чи створений пам'ятник Йонагуни, що недалеко від узбережжя Японії, людиною або ж є природним феноменом. Хоча є свідчення на підтримку останньої теорії, але, все ж, дивлячись на кам'яні тераси трикутної форми, що складають піраміду, в неї дуже важко повірити. Піраміда підноситься на 76 метрів над морським дном. Мегалот був виявлений в 1995 році абсолютно випадково дайвером-любителем, коли він відхилився від допустимих меж під час занурення біля берегів Окінави. Якщо ж піраміди і справді були створені руками людини, то це, ймовірно, сталося за часів останнього льодовикового періоду - приблизно за 10 тисяч років до нашої ери.

Місто левів під озером Цяньдаоху, Китай

4

Назване найбільш вражаючим підводним містом у світі, Місто левів у Китаї, і справді, неймовірно красиве. Воно було побудоване в епоху Східної династії Хань і за площею сягало 62 футбольних полів. Сьогодні місто знаходиться на глибині 25-40 метрів під поверхнею Озера Тисячі Островів - штучного водоймища, створеного в 1950 для спорудження греблі. Скульптури, які прикрашають місто, за красою перевершують навіть олександрійські, тому не дивно, що Місто левів є одним з найпопулярніших туристичних напрямків у Китаї.

Палац Клеопатри, Олександрія, Єгипет

5

Біля берегів Олександрії знаходиться палац Клеопатри, цариці стародавнього Єгипту. Команда підводних археологів під керівництвом француза Франка Годьо почала розкопки цього древнього міста, звідки Клеопатра, остання цариця з роду Птолемеїв, правила Єгиптом. Вважається, що руїни виявилися під водою в результаті землетрусу, який відбувся понад півтори тисячі років тому. Археологи також стверджують, що неподалік від королівського палацу знайшли храм Ісіди. На сьогоднішній день на місці руїн було виявлено понад 140 артефактів.

UaModna