Саме час розібратись, які новинки українського кіно варто чекати на вітчизняних екранах у новому році.
Відкриває нашу підбірку документальний фільм, присвячений аварії на Чорнобильскій АЕС.
За сюжетом, український художник Федір Александрович веде власне розслідування Чорнобильської катастрофи і висуває свої версії того, що сталося у 1986 році.
Федір вирушає в радіоактивне місто-привид шукати відповіді на свої питання. Та чи варто йому ризикувати життям і ворушити таємниці, коли в країні вирує революція і починається війна?
Стрічка Чада Гарсії отримала головний приз як кращий документальний фільм на фестивалі "Санденс" у 2015 році.
https://youtu.be/M-qL-Lw9LXEПрем'єра: 28 січня.
P.S.: "Російським дятлом" називали радіосигнал, який почав йти з території СРСР в середині 70-х. Він був настільки сильним, що вривався у телефонний і радіозв'язок авіалайнерів у Європі.
Події фільму відбуваються під час війни на сході України. Головний герой — Микита покидає рідний Донбас і їде до ненависного Києва. Його мета — перемогти у танцювальному конкурсі та виграти гроші на операцію брату.
Головна інтрига фільму — участь Міли Йовович, яка має зіграти маму головної героїні. Зіграла чи ні, наразі не зрозуміло, автори тримають цю інформацію у секреті.
https://youtu.be/sxnumPm40csПрем'єра: лютий 2016.
Режисеру Любомиру Левицькому, схоже, комфортно у статусі кращого молодіжного режисера і в найближчій перспективі він не планує покидати "зону комфорту".
Нова стрічка Левицького - "привіт" американським комедіям у стилі "Американського пирога″. За сюжетом, чотирьох друзів, після гучної вечірки, поліція звинувачує у вбивстві карлика. Щоб згадати минулу ніч і зібрати докази на свій захист, хлопці збирають селфі та відео з вечірки.
На думку авторів, стрічка — історія про сучасну молодь. Молодь, про яку ми, насправді, мало знаємо і майже ″не працюємо″ з нею.
https://youtu.be/MQyne3BMLZcПрем'єра: весна 2016.
В центрі сюжету — історія української заробітчанки Дарини, яка залишає у рідній Вижниці свого чоловіка й доньку та їде на заробітки в Італію. Кілька років вона працює на віллі у Генуї. І вже вагітною від італійського заможного сеньйора, повертається додому.
За словами авторів фільму, головна драма стрічки не в тому, що багато українців бажають виїхати за кордон, а в тому, що мало хто з них хоче повертатись.
Стрічка Тараса Ткаченка — остання роль Віталія Лінецького та, ймовірно, топова роль Рими Зюбіної.
https://youtu.be/L1Vg5t368DoПрем'єра: 28 січня.
Екранізація однойменного роману Марії Матіос, відзначеного високими літературними нагородами в Україні та світі.
У середині ХХ сторіччя в українському гуцульському селищі, окупованому радянською владою, знедолена сирота Даруся намагається подолати жахливі видіння з минулого. Усе, що вона пам’ятає – це глибоке почуття провини за трагедію, до якої вона була причетною ще невинним дитям.
У режисера стрічки Олександра Денисенка є серйозна підтримка у вигляді лауреата премії ″Оскар″ Анджея Вайди, який працює над фільмом у статусі художнього керівника.
https://youtu.be/PJaYb9ryUy0Прем'єра: 2016.
Джерело: UAModna