Logo
28 Вересня 2023, 11:06

5 прикарпатців постраждали від невідомих аферистів

5 прикарпатців постраждали від невідомих аферистів. У всіх випадках мешканці області хотіли отримали грошові виплати. Однак натомість втратили власні заощадження – майже 90 тисячі гривень, пише Типовий Франківськ з посиланням на поліція Івано-Франківської області.

52 річна мешканка міста повідомила, що її ошукали шахраї. Як з’ясували поліцейські, невідомі особи надіслали повідомлення про отримання грошової допомоги. Заявниця перейшла за посиланням, яке було в повідомленні, внесла свої персональні дані, і невдовзі з її карти було списано майже 10500 гривень.

За схожою схемою ошукали 53-річну мешканку Івано-Франківська та 48-річну жительку села Ясенів - Пільний, Коломийського району. Вони отримали в мобільному додатку повідомлення про можливість отримати грошову допомогу у розмірі 6500 гривень на заробітну чи пенсійну карту. Заявниця перейшла за посиланням, зареєструвалась, внесла банківські дані, та замість обіцяної виплати отримала спустошені рахунки. З її карток списали майже 22000 гривень та 30000 гривень.

52-річний мешканець Яблунівської ТГ знайшов повідомлення в соціальній мережі про виплати від «Є - допомоги». І теж «клюнув» на фішингове посилання. Чоловік втратив понад 20100 гривень.

А 63-річний житель Снятинської ТГ купився на «грошову допомогу від ООН». Увівши всі персональні та банківські дані в посиланні, втратив 7 тисяч гривень.

"За всіма фактами правоохоронці розпочали кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України", - йдеться в повідомленні.

 

 

 

Фото з відкритих джерел