Logo
30 Вересня 2022, 20:20

50 країн-учасниць МАГАТЕ виступили із спільною заявою щодо ЗАЕС: закликали РФ припинити ядерний шантаж

Пів сотні держав-учаниць Генеральної конференції МАГАТЕ закликали Росію негайно припинити всі дії проти ядерних об’єктів та на ядерних об’єктах в Україні для того, щоб українські компетентні органи змогли відновити повний контроль над ними.

50 країн-учасниць 66-ї Генеральної конференції МАГАТЕ виступили зі спільною заявою, закликавши Росію негайно припинити будь-які втручання на українських атомних майданчиках.

Колективну заяву виголосив глава делегації Канади.

Про це повідомляє прес-служба "Енергоатома".   

Підписанти заяви наголосили, що саме захоплення Запорізької АЕС російськими військами є корінною причиною наявних в Україні загроз для ядерної безпеки та фізичного захисту. Що ж до самої станції, то вона має продовжувати працювати, і неодмінно в енергомережі України.

"Ми нагадуємо, що ризики ядерних інцидентів залишатимуться високими допоки Російська Федерація присутня на майданчику Запорізької АЕС. Станція повинна й надалі залишатися приєднаною до української електромережі як невід’ємна частина української енергетичної системи", – йдеться в заяві.

Також учасники Конференції наголосили на тому, що "будь-які сфальсифіковані референдуми, проведені РФ в межах міжнародно визнаних кордонів України, не матимуть юридичного чи політичного впливу на статус ЗАЕС або територій навколо неї".

Учасники Конференції закликали Росію припинити наражати на небезпеку весь світ і зазначили, що "з нетерпінням" очікують створення захисної зони ядерної безпеки та фізичного захисту на ЗАЕС.

"Ми знову закликаємо Російську Федерацію негайно припинити всі дії проти ядерних об’єктів та на ядерних об’єктах в Україні для того, щоб українські компетентні органи змогли відновити повний контроль над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України задля забезпечення їх безпечної та надійної експлуатації, а також для того, щоб МАГАТЕ безпечно й у повному обсязі здійснювала свою діяльність з перевірки гарантій в Україні", – зазначено у спільній заяві.