Logo
19 Серпня 2016, 19:30

6 вершин, які варто підкорити у Карпатах (ФОТО)

Підкорити Говерлу мріє чи не кожен українець, який полюбляє активний відпочинок. та мало хто знає про інші, не менш мальовничі, двотисячні піки Карпат.

Усі українські двотисячники лежать в одному гірському масиві – мальовничій Чорногорі.

БРЕБЕНЕСКУЛ (2 035 М)

1

Під вершиною гори Бербенескул розташоване найвище озеро Карпат з однойменною назвою. Окремо на Бребенескул ходять рідко, до того ж, зазвичай обмежуються відвідуванням озера, а на вершину гори не підіймаються.

ПІП-ІВАН ЧОРНОГІРСЬКИЙ (2 028 М)

2

Піп-Іван – друга за відомістю вершина на Чорногорі після Говерли. Вона лежить на початку хребта: нею зазвичай починають або завершують проходження Чорногори. Підйом на Піп-Іван підходить тим, кого цікавлять короткі походи.

Додамо, до 1939 року на горі Піп-Іван працювала обсерваторія, будівлі якої збереглися досі. Це додає горі привабливості в очах мандрівників.

ПЕТРОС (2 020 М)

3

Петрос – остання висока гора на Чорногірському хребті. Стоїть одразу ж за Говерлою. Гори роз’єднує глибока сідловина, що ніби відокремлює Петрос від решти хребта. Через таке розташування гора часто стоїть у хмарах, а у її маківку нерідко влучають блискавки. ЇЇ вважають однією з найбільш небезпечних гір Карпат у негоду.

ГУТИН ТОМНАТИК (2 016 М)

4

Гутин Томнатик – красива гора, з якої легко добратися до озера Бребенескул. Ця вершина навіть ближча до найвисокогірнішого озера Карпат, ніж та, від якої воно отримало свою назву.

РЕБРА (2 001 М)

5

Гора Ребра розташована посередині Чорногірського хребта. Північна сторона Ребер – це круті скелясті урвища, що видовищно спадають вниз. Щоб оцінити красу цієї вершини найкраще спуститись до г. Шпиці.

МЕНЧУЛ (1 998 М)

6

Горі Менчул не вистачає усього двох метрів, аби мати статус двотисячника. Схили Менчула пологі, тому дійти вершини не складно. На гору можна зайти після підняття на Бребенескул.

Джерело: Lovelylife