Logo

81-річний франківець встановий світовий рекорд з бігу в своїй віковій категорії

Франківський легкоатлет привіз з IХ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів легкої атлетики імені М. М. Баки, які відбулись нещодавно в Дніпрі на стадіоні «Олімпійські резерви», дві срібні та одну золоту медаль, встановивши світовий рекорд у віковій категорії 80+ з бігу 200 м з бар’єрами за 49.35 сек.

219484377-217760960249929-6682388417671835374-n

Про це розповідають у пресслужбі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Іван Файчак – багаторічний викладач кафедри фізичного виховання і спорту, а сьогодні –  інструктор з фізичного виховання Центру молодіжного спорту, вкотре не словом, а ділом засвідчує свою професійну майстерність. Підтягнутий, усміхнений, цілеспрямований, з іскрою в очах – таким знають  Івана Ільковича не лише в університеті, але й на Прикарпатті, в Україні й світі. Все це завдяки його активній участі у ветеранському спорті, адже він учасник та призер багатьох всеукраїнських та міжнародних змагань з легкої атлетики серед спортсменів старшої вікової категорії.

IMG-20210711-132233

Окрім, здобутих медалей, спортсмен посів ІІ місце у категорії бігу 80 м з бар’єрами та зі стрибків у довжину. І це лише особисті здобутки. А є ще й командні: учасники з Івано-Франківщини здобули ще й командні нагороди.

З притаманною йому енергією Іван Ількович розповідає про змагання:

«Біг з бар’єрами – дуже травматичний вид легкої атлетики. Для категорії 80+ навіть змінили умови забігу – не 300 м, а 200. Й все рівно охочих не надто багато. Для мене світовий рекорд у цій категорії – це велика моя перемога й усієї країни. Але на цьому зупинятись не збираюсь. Планую потрапити на ветеранський чемпіонат світу. І хоча я вже маю тринадцять європейських нагород і ніяк не порахую, скільки з всеукраїнських змагань, хочу позмагатись там за перемогу, бо відчуваю у собі потенціал. І хоча я людина й так цілеспрямована, світовий рекорд на змаганнях в Дніпрі неабияк мене надихнув».

До слова, організатором змагань була відносно молода громадська організація Ветерани легкої атлетики України. Виборювати перемоги  нашим спортсменам довелось з-поміж 213-ти учасників, які представляли 24 області України. І хоча помітно збільшилась кількість учасників більш «молодих» вікових категорій, приїхали й аксакали спорту, яким далеко за 90 років. Попри спеку боротьба була жорсткою.  За оцінкою спортсменів і суддів, змагання пройшли на високому рівні.

IMG-9393-JPG