Іноді прогулюєшся по іменитому палацу чи парку і навіть не підозрюєш, що бредеш тими ж стежками, по яких десятки років тому ступали знамениті актори. І саме тут створювалося культове кіно, знайоме тобі з дитинства.
А адже в Україні багато таких місць, причому в абсолютно різних куточках країни. Наприклад, голлівудські режисери полюбили Одесу – деякі епізоди «Перевізника» знімали в Перлині біля Чорного моря. Комусь були до душі простори Полтавщини – на тлі українських соняшників знімалася Софі Лорен. А Львів і зовсім видавали за Париж...пише igotoworld.
Палаци Західної України назавжди закарбовані в одному з легендарних фільмів часів СРСР – «Д'Артаньян і три мушкетери». Типові галицькі краєвиди з'являються вже в перших кадрах картини. Часто в стрічці показують Свірзький замок: він і родове гніздо Д'Артаньяна, і місце для пікніка короля та його почту.
Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».
Резиденція капітана Де Тревіля добре знайома всім львів'янам – це розкішний палац Потоцьких.
Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».
А в цьому дворі відбулася знаменита дуель Д'Артаньяна з Атосом, Портосом і Арамісом. Стінами монастиря Дешо став Вірменський собор.
Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».
Кардинал Рішельє приймав гасконця у львівському Будинку вчених. Ще одне місце, де знімали «Три мушкетери» – знаменитий Олеський замок, який став резиденцією англійця Бекінгема.
Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».
Фатальний бал, коли королева повинна пред'явити королю подаровані ним підвіски, проходить у Підгорецькому замку.
Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».
Але розкішні інтер'єри, які демонструють під час Марлезонського балету – це вже шик Одеського оперного театру. Варто відзначити, що багато видів Одеси також були відображені в картині.
Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».
Львівські замки поступилися місцем Хотинській фортеці з Чернівецької області – тут знімали кадри облоги Ла-Рошелі.
Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».
Саме Львів пам'ятає неординарних «злочинців» із знаменитої комедії «Старики-розбійники». Юрій Нікулін і Євген Євстигнєєв тут зробили своє викрадення століття.
Джерело фото: svobodnijlemberg.blogspot.de.
Саме львівськими вуличками Нікулін втікав, рятуючись від переслідувачів. Втім, вже буквально з перших кадрів можна впізнати місто, де знімали «Старики-розбійники». Львів послужив декораціями для радянської комедії: площа Ринок, представлена в різних ракурсах, прилеглі вулички, Порохова вежа і багато інших пам'яток старовинного Львова.
Джерело фото: svobodnijlemberg.blogspot.de.
Практично всі зйомки фільму, присвяченого повоєнному життю, проходили в Запоріжжі. Вибір міста не дивує: події фільму розгортаються навколо класу, в якому навчаються молоді робітники металургійного заводу. А Запоріжжя – індустріальне місто, в якому працюють такі гіганти, як «Запоріжсталь» і «Дніпроспецсталь». Саме вони і опинилися в центрі об'єктивів.
Джерело фото: кадр з фільму «Весна на Зарічній вулиці».
А зйомки класу проводили у справжніх школах – № 4 та № 47. Потрапив до кадру парк «Дубовий гай», райвійськкомат, Палац культури алюмінієвого комбінату. Цікаво, що після виходу фільму в Запоріжжі дійсно з'явилася вулиця Зарічна. А кілька років тому в місті, де знімали «Весну на Зарічній вулиці», встановили скульптуру Саші Савченка – головного героя фільму, ударника праці, закоханого в молоду вчительку.
Джерело фото: vi.ill.in.ua.
Місце для зйомок цієї кінострічки шукали по всій Україні, але ніде не могли знайти відповідну сучасну автозаправку. Нарешті зупинилися на Пирятині. Але виявилося, що на заправці знімати не можна, оскільки у них теж виробничий план, та й з пожежобезпечністю виникали питання. Довелося поруч будувати свою АЗС, несправжню.
Джерело фото: кадр з фільму «Королева бензоколонки».
Вона була до того схожа на реальну, що якось водій вантажівки зупинився і, нічого не підозрюючи, попросив Надію Румянцеву заправити машину. Актриса вирішила пожартувати: відповіла, мовляв, я вашу машину заправляти не буду – вона брудна, водій неголений... Шофер отетерів. Тут йому підвернулося «начальство» АЗС, якому він став виливати душу, а потім і «міліціонер»... І всі були проти нього! Але коли розіграш розкрився, водій все зрозумів і не образився на знімальну групу. А епізод, де «королева бензоколонки» відмовляє заправити неохайного водія, увійшов у фільм.
До речі, зараз у Пирятині при автостанції, де знімали «Королеву бензоколонки», є однойменне кафе. Будівля на тому самому місці, де раніше була кіношна АЗС. А водонапірна вежа, яку видно в кінострічці, досі є візиткою міста.
Джерело фото: teffi-kiev.livejournal.com.
З травня по жовтень 1966 року невелике село в Полтавській області Хорошки перетворилося на кіношну Малинівку. Режисерові сподобалася садиба поміщика Щербатова, побудована ще в 1848 році. На час зйомок вона збереглася у відмінному стані, там розміщувалася школа.
Джерело фото: кадр із фільму «Весілля в Малинівці».
Щоб не зривати навчальний процес, у ста метрах побудували точну копію фасаду садиби. З Ленінграда привезли залізобетонні статуї левів. Діти тікали із занять дивитися на зйомки, а чимало жителів села були задіяні в масових сценах. З багатьма акторами селяни здружилися, разом коротали вечори. Була і романтична історія, яка закінчилася весіллям. Місцевий хлопець після закінчення школи ніяк не міг знайти роботу. Від нічого робити кожен день приходив подивитися на зйомки. Там його запримітила водій головного режисера. У підсумку, він поїхав з нею в Ленінград, влаштувався на «Ленфільм», зіграли весілля. А ось історія самої садиби, де знімали «Весілля в Малинівці», не така райдужна – з часом вона прийшла в занепад.
Андріївська церква в Києві – та сама, де знімали «За двома зайцями», і в якій так і не повінчалися нещасна Проня Прокопівна з підступним Голохвостовим.
Автор фото: Перебаєв Юрій.
Зйомки відомої кінострічки проходили як у павільйонах кіностудії, так і в історичній частині столиці: на Подолі, на Михайлівській, Контрактовій площах. Правда, якщо придивитися уважніше, в деяких кадрах можна побачити і панельні п'ятиповерхівки на дніпровських схилах, і катери – все-таки на дворі був 1961 рік.
Джерело фото: кадр з фільму «За двома зайцями».
Епізоди всіма улюбленої дитячої кінострічки «Пригоди електроніка» знімали в рідній Одесі. Жителі Південної Пальміри відразу ж впізнають знайомі пейзажі. Парк Перемоги, Куликове поле, Палац спорту, колишній «Дитячий світ» на вул. Рішельєвській.
Джерело фото: кадр з фільму «Пригоди електроніка».
А будинок Сироїжкіна знаходився недалеко від моря, на Канатній, 29. До кадру потрапило ще багато споруд Південної Пальміри. А ось головні діючі герої були з Москви. Вову і Юру Торсуєвих відібрали із 400 пар близнюків, які прийшли на кастинг!
Один з найбільш знаменитих одеських пляжів – Аркадія – став знімальним майданчиком для тигрів, де знімали фільм «Смугастий рейс». Щоб зняти кадри з групою «в смугастих купальниках», спорудили невелику затоку, встановивши паркан, що йде в море. Але одна з тигриць перемахнула через нього, опинившись на людному пляжі. Піднявся переполох, але співробітниця знімальної групи кинулася до звіра і вдарила по носі брезентовою рукавицею. Тигр капітулював.
Джерело фото: кадр з фільму «Смугастий рейс».
Закарпатські екскурсоводи люблять розповідати про події 50-річної давнини, про грандіозні сцени Аустерліцької і Шенграбенської битв, які побачили ці краї. Ці епізоди оскароносного фільму Сергія Бондарчука «Війна і мир» знімали в Мукачівському районі, в селі Куштановиця. Це була величезна подія! На знімальний майданчик з «Мосфільму» вирушили 150 вагонів обладнання. У військових баталіях взяли участь тисячі «солдат»!
Джерело фото: кадр з фільму «Війна і мир».
Футбольне поле стадіону в Мукачеві стало своєрідним плацдармом, де австрійський і російський імператори проводили огляд свого 80-тисячного війська. А винрадгосп біля курорту Свалява став місцем, де поранений Андрій Болконський побачив те саме «високе небо».
Фільм «Самотня жінка бажає познайомитися» знімали на вулицях Харкова. Його частково знімали в цьому місті в 1986 році. У кадр потрапив Палац праці – у той час там дійсно розташовувалося ательє. І в ньому, за сценарієм, працювала героїня Ірини Купченко.
Джерело фото: кадр з фільму «Самотня жінка бажає познайомитися».
Момент, коли героїня клеїть оголошення, знімали в саду Шевченка. А в музеї історії «Міськелектротрансу» досі мешкає той самий трамвай, який став учасником знімального процесу.
Перед тим, як відвідати найвідоміший палац Ялти – Лівадійський, варто переглянути старий добрий фільм «Собака на сіні». Тоді під час прогулянки кожна стежина буде зовсім в іншому світлі. Знаменитий Італійський дворик ще на місці. А ось паркова зона зазнала змін, а фонтан, біля якого герої зізнавалися в коханні, зник. Так само, як і пергола, повита трояндами. Немає тепер і «лави Боярського», на якій палко закоханий Теодоро складав лист Діані. Але все ж, ще дуже багато чого у палаці, де знімали «Собаку на сіні», нагадує про фільм-легенду.
Джерело фото: кадр з фільму «Собака на сіні».
До речі, цікаво, але знімати в палаці дозволили за умови, що в ньому, як і раніше, проходитимуть екскурсії. Так що знімальний процес проходив під зацікавленими поглядами відвідувачів. А співати під балконом «Вінець творіння, чудова Діана!» запросили місцевих жителів самодіяльної Народної опери. Для одного з учасників – габаритного чоловіка, який витягував високі ноти замість невдачливого нареченого, взуття підібрати не змогли. І якщо придивитися, то він співає в жіночих туфлях на шпильках!
Перший радянський фільм жахів – так охрестили «Вій». Зйомки містичної кінострічки обросли легендами. Актори часто говорили, що з кіно творилася якась чортівня. А Наталю Варлей, якій випало грати відьму, на зйомках врятувало диво: вона випала із гробу, що летів у повітрі. Від травм молоду актрису врятувала тільки реакція її колеги, Леоніда Куравльова, який встиг підхопити дівчину.
Джерело фото: кадр з фільму «Вій».
Зйомки фільму «Вій» проходили в кількох місцях. Частину кадрів відзняли у Чернігівській області – в картині відобразили старовинну козацьку Георгіївську церкву, зведену без єдиного цвяха.
Джерело фото: imgsmail.ru.
Також картину знімали в Єлецькому монастирі, що в Чернігові. А ось доля ще однієї церкви, відображеної в кінострічці, виявилася досить трагічною. Дерев'яний храм Пресвятої Богородиці, що в селі Горохолин Ліс Богородчанського району, згорів дотла. Хтось шукає в цьому містику: мовляв, розплата за нечисть у церкві. Пожежники ж зробили висновок, що причиною стали проблеми з електропроводкою.
Чарівні красоти гірського краю якнайкраще розкриті у фільмі легендарного режисера Сергія Параджанова. Знімати кіно за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського вирушили, звичайно ж, на Гуцульщину.
Джерело фото: кадр із фільму «Тіні забутих предків».
Поява знімальної групи стала величезною подією для жителів навколишніх сіл. Сам режисер оселився у Верховині. Там, де він жив, зараз працює музей фільму «Тіні забутих предків».
Джерело фото: wikimapia.org.
А неподалік, у Криворівні, проходили зйомки «Тіней забутих предків». Побувати там, де розвивалися відносини гуцульських Ромео і Джульєтти, можна, зазирнувши до Гуцульської гражди.
Джерело фото: uatravel.org.
Сценарій гучного блокбастера зав'язаний на Україні: рудоволоса красуня – дочка українського міністра, яку викрали, щоб отримати офіційний дозвіл для утилізації отруйних відходів на території України. Частково фінал екшену «Перевізник-3» знімали в Одесі. І кожен, хто хоч раз бував у південному українському місті, впізнає види Одеського порту.
Джерело фото: кадр з фільму «Перевізник-3».
Ікона стилю, красуня-італійка Софі Лорен в 1969 році приїхала на Полтавщину за красивими видами поля соняшників – вони знадобилися для зйомок фільму «Соняшники». Жителі невеликого села Чернечий Яр (Диканський район) згадують, що італійці встановили вагончик біля дерев'яного млина і жили в ньому кілька днів. Після зйомок на прощання Софі Лорен подарувала місцевим дітям цукерки, а мешканці села дістався модний крепдешиновий шалик.
Джерело фото: кадр з фільму «Соняшники».