Logo
21 Січня 2016, 18:00

А у нас кіно знімали: де в Україні створювали знамениті фільми (ФОТО)

Іноді прогулюєшся по іменитому палацу чи парку і навіть не підозрюєш, що бредеш тими ж стежками, по яких десятки років тому ступали знамениті актори. І саме тут створювалося культове кіно, знайоме тобі з дитинства.

А адже в Україні багато таких місць, причому в абсолютно різних куточках країни. Наприклад, голлівудські режисери полюбили Одесу – деякі епізоди «Перевізника» знімали в Перлині біля Чорного моря. Комусь були до душі простори Полтавщини – на тлі українських соняшників знімалася Софі Лорен. А Львів і зовсім видавали за Париж...пише igotoworld.

«Д'Артаньян і три мушкетери»: Львів перетворився в Париж

Палаци Західної України назавжди закарбовані в одному з легендарних фільмів часів СРСР – «Д'Артаньян і три мушкетери». Типові галицькі краєвиди з'являються вже в перших кадрах картини. Часто в стрічці показують Свірзький замок: він і родове гніздо Д'Артаньяна, і місце для пікніка короля та його почту.

1

Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».

Резиденція капітана Де Тревіля добре знайома всім львів'янам – це розкішний палац Потоцьких.

2

Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».

А в цьому дворі відбулася знаменита дуель Д'Артаньяна з Атосом, Портосом і Арамісом. Стінами монастиря Дешо став Вірменський собор.

3

Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».

Кардинал Рішельє приймав гасконця у львівському Будинку вчених. Ще одне місце, де знімали «Три мушкетери» – знаменитий Олеський замок, який став резиденцією англійця Бекінгема.

4

Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».

Фатальний бал, коли королева повинна пред'явити королю подаровані ним підвіски, проходить у Підгорецькому замку.

5

Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».

Але розкішні інтер'єри, які демонструють під час Марлезонського балету – це вже шик Одеського оперного театру. Варто відзначити, що багато видів Одеси також були відображені в картині.

6

Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».

Львівські замки поступилися місцем Хотинській фортеці з Чернівецької області – тут знімали кадри облоги Ла-Рошелі.

7

Джерело фото: кадр з фільму «Д'Артаньян і три мушкетери».

«Старики-розбійники»: вуличками старого Львова

Саме Львів пам'ятає неординарних «злочинців» із знаменитої комедії «Старики-розбійники». Юрій Нікулін і Євген Євстигнєєв тут зробили своє викрадення століття.

8

Джерело фото: svobodnijlemberg.blogspot.de.

Саме львівськими вуличками Нікулін втікав, рятуючись від переслідувачів. Втім, вже буквально з перших кадрів можна впізнати місто, де знімали «Старики-розбійники». Львів послужив декораціями для радянської комедії: площа Ринок, представлена в різних ракурсах, прилеглі вулички, Порохова вежа і багато інших пам'яток старовинного Львова.

9

Джерело фото: svobodnijlemberg.blogspot.de.

«Весна на зарічній вулиці»: промислові гіганти Запоріжжя

Практично всі зйомки фільму, присвяченого повоєнному життю, проходили в Запоріжжі. Вибір міста не дивує: події фільму розгортаються навколо класу, в якому навчаються молоді робітники металургійного заводу. А Запоріжжя – індустріальне місто, в якому працюють такі гіганти, як «Запоріжсталь» і «Дніпроспецсталь». Саме вони і опинилися в центрі об'єктивів.

10

Джерело фото: кадр з фільму «Весна на Зарічній вулиці».

А зйомки класу проводили у справжніх школах – № 4 та № 47. Потрапив до кадру парк «Дубовий гай», райвійськкомат, Палац культури алюмінієвого комбінату. Цікаво, що після виходу фільму в Запоріжжі дійсно з'явилася вулиця Зарічна. А кілька років тому в місті, де знімали «Весну на Зарічній вулиці», встановили скульптуру Саші Савченка – головного героя фільму, ударника праці, закоханого в молоду вчительку.

11

Джерело фото: vi.ill.in.ua.

Королева бензоколонки: спеціально побудували АЗС у Пирятині

Місце для зйомок цієї кінострічки шукали по всій Україні, але ніде не могли знайти відповідну сучасну автозаправку. Нарешті зупинилися на Пирятині. Але виявилося, що на заправці знімати не можна, оскільки у них теж виробничий план, та й з пожежобезпечністю виникали питання. Довелося поруч будувати свою АЗС, несправжню.

12

Джерело фото: кадр з фільму «Королева бензоколонки».

Вона була до того схожа на реальну, що якось водій вантажівки зупинився і, нічого не підозрюючи, попросив Надію Румянцеву заправити машину. Актриса вирішила пожартувати: відповіла, мовляв, я вашу машину заправляти не буду – вона брудна, водій неголений... Шофер отетерів. Тут йому підвернулося «начальство» АЗС, якому він став виливати душу, а потім і «міліціонер»... І всі були проти нього! Але коли розіграш розкрився, водій все зрозумів і не образився на знімальну групу. А епізод, де «королева бензоколонки» відмовляє заправити неохайного водія, увійшов у фільм.

До речі, зараз у Пирятині при автостанції, де знімали «Королеву бензоколонки», є однойменне кафе. Будівля на тому самому місці, де раніше була кіношна АЗС. А водонапірна вежа, яку видно в кінострічці, досі є візиткою міста.

13

Джерело фото: teffi-kiev.livejournal.com.

«Весілля в Малинівці» закінчилося реальним весіллям

З травня по жовтень 1966 року невелике село в Полтавській області Хорошки перетворилося на кіношну Малинівку. Режисерові сподобалася садиба поміщика Щербатова, побудована ще в 1848 році. На час зйомок вона збереглася у відмінному стані, там розміщувалася школа.

14

Джерело фото: кадр із фільму «Весілля в Малинівці».

Щоб не зривати навчальний процес, у ста метрах побудували точну копію фасаду садиби. З Ленінграда привезли залізобетонні статуї левів. Діти тікали із занять дивитися на зйомки, а чимало жителів села були задіяні в масових сценах. З багатьма акторами селяни здружилися, разом коротали вечори. Була і романтична історія, яка закінчилася весіллям. Місцевий хлопець після закінчення школи ніяк не міг знайти роботу. Від нічого робити кожен день приходив подивитися на зйомки. Там його запримітила водій головного режисера. У підсумку, він поїхав з нею в Ленінград, влаштувався на «Ленфільм», зіграли весілля. А ось історія самої садиби, де знімали «Весілля в Малинівці», не така райдужна – з часом вона прийшла в занепад.

За двома зайцями: той самий Київ

Андріївська церква в Києві – та сама, де знімали «За двома зайцями», і в якій так і не повінчалися нещасна Проня Прокопівна з підступним Голохвостовим.

15

Автор фото: Перебаєв Юрій.

Зйомки відомої кінострічки проходили як у павільйонах кіностудії, так і в історичній частині столиці: на Подолі, на Михайлівській, Контрактовій площах. Правда, якщо придивитися уважніше, в деяких кадрах можна побачити і панельні п'ятиповерхівки на дніпровських схилах, і катери – все-таки на дворі був 1961 рік.

16

Джерело фото: кадр з фільму «За двома зайцями».

«Пригоди електроніка»: Одесу видали за Москву

Епізоди всіма улюбленої дитячої кінострічки «Пригоди електроніка» знімали в рідній Одесі. Жителі Південної Пальміри відразу ж впізнають знайомі пейзажі. Парк Перемоги, Куликове поле, Палац спорту, колишній «Дитячий світ» на вул. Рішельєвській.

17

Джерело фото: кадр з фільму «Пригоди електроніка».

А будинок Сироїжкіна знаходився недалеко від моря, на Канатній, 29. До кадру потрапило ще багато споруд Південної Пальміри. А ось головні діючі герої були з Москви. Вову і Юру Торсуєвих відібрали із 400 пар близнюків, які прийшли на кастинг!

«Смугастий рейс»: тигри в Аркадії

Один з найбільш знаменитих одеських пляжів – Аркадія – став знімальним майданчиком для тигрів, де знімали фільм «Смугастий рейс». Щоб зняти кадри з групою «в смугастих купальниках», спорудили невелику затоку, встановивши паркан, що йде в море. Але одна з тигриць перемахнула через нього, опинившись на людному пляжі. Піднявся переполох, але співробітниця знімальної групи кинулася до звіра і вдарила по носі брезентовою рукавицею. Тигр капітулював.

18

Джерело фото: кадр з фільму «Смугастий рейс».

Слідами «Війни і миру»

Закарпатські екскурсоводи люблять розповідати про події 50-річної давнини, про грандіозні сцени Аустерліцької і Шенграбенської битв, які побачили ці краї. Ці епізоди оскароносного фільму Сергія Бондарчука «Війна і мир» знімали в Мукачівському районі, в селі Куштановиця. Це була величезна подія! На знімальний майданчик з «Мосфільму» вирушили 150 вагонів обладнання. У військових баталіях взяли участь тисячі «солдат»!

19

Джерело фото: кадр з фільму «Війна і мир».

Футбольне поле стадіону в Мукачеві стало своєрідним плацдармом, де австрійський і російський імператори проводили огляд свого 80-тисячного війська. А винрадгосп біля курорту Свалява став місцем, де поранений Андрій Болконський побачив те саме «високе небо».

«Самотня жінка бажає познайомитися»: харківське ательє

Фільм «Самотня жінка бажає познайомитися» знімали на вулицях Харкова. Його частково знімали в цьому місті в 1986 році. У кадр потрапив Палац праці – у той час там дійсно розташовувалося ательє. І в ньому, за сценарієм, працювала героїня Ірини Купченко.

20

Джерело фото: кадр з фільму «Самотня жінка бажає познайомитися».

Момент, коли героїня клеїть оголошення, знімали в саду Шевченка. А в музеї історії «Міськелектротрансу» досі мешкає той самий трамвай, який став учасником знімального процесу.

«Собака на сіні»: розкіш Лівадійського палацу

Перед тим, як відвідати найвідоміший палац Ялти – Лівадійський, варто переглянути старий добрий фільм «Собака на сіні». Тоді під час прогулянки кожна стежина буде зовсім в іншому світлі. Знаменитий Італійський дворик ще на місці. А ось паркова зона зазнала змін, а фонтан, біля якого герої зізнавалися в коханні, зник. Так само, як і пергола, повита трояндами. Немає тепер і «лави Боярського», на якій палко закоханий Теодоро складав лист Діані. Але все ж, ще дуже багато чого у палаці, де знімали «Собаку на сіні», нагадує про фільм-легенду.

21

Джерело фото: кадр з фільму «Собака на сіні».

До речі, цікаво, але знімати в палаці дозволили за умови, що в ньому, як і раніше, проходитимуть екскурсії. Так що знімальний процес проходив під зацікавленими поглядами відвідувачів. А співати під балконом «Вінець творіння, чудова Діана!» запросили місцевих жителів самодіяльної Народної опери. Для одного з учасників – габаритного чоловіка, який витягував високі ноти замість невдачливого нареченого, взуття підібрати не змогли. І якщо придивитися, то він співає в жіночих туфлях на шпильках!

«Вій»: згоріла церква

Перший радянський фільм жахів – так охрестили «Вій». Зйомки містичної кінострічки обросли легендами. Актори часто говорили, що з кіно творилася якась чортівня. А Наталю Варлей, якій випало грати відьму, на зйомках врятувало диво: вона випала із гробу, що летів у повітрі. Від травм молоду актрису врятувала тільки реакція її колеги, Леоніда Куравльова, який встиг підхопити дівчину.

22

Джерело фото: кадр з фільму «Вій».

Зйомки фільму «Вій» проходили в кількох місцях. Частину кадрів відзняли у Чернігівській області – в картині відобразили старовинну козацьку Георгіївську церкву, зведену без єдиного цвяха.

23

Джерело фото: imgsmail.ru.

Також картину знімали в Єлецькому монастирі, що в Чернігові. А ось доля ще однієї церкви, відображеної в кінострічці, виявилася досить трагічною. Дерев'яний храм Пресвятої Богородиці, що в селі Горохолин Ліс Богородчанського району, згорів дотла. Хтось шукає в цьому містику: мовляв, розплата за нечисть у церкві. Пожежники ж зробили висновок, що причиною стали проблеми з електропроводкою.

«Тіні забутих предків»: гуцульські красоти

Чарівні красоти гірського краю якнайкраще розкриті у фільмі легендарного режисера Сергія Параджанова. Знімати кіно за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського вирушили, звичайно ж, на Гуцульщину.

24

Джерело фото: кадр із фільму «Тіні забутих предків».

Поява знімальної групи стала величезною подією для жителів навколишніх сіл. Сам режисер оселився у Верховині. Там, де він жив, зараз працює музей фільму «Тіні забутих предків».

25

Джерело фото: wikimapia.org.

А неподалік, у Криворівні, проходили зйомки «Тіней забутих предків». Побувати там, де розвивалися відносини гуцульських Ромео і Джульєтти, можна, зазирнувши до Гуцульської гражди.

26

Джерело фото: uatravel.org.

«Перевізник-3»: Одеса-мама

Сценарій гучного блокбастера зав'язаний на Україні: рудоволоса красуня – дочка українського міністра, яку викрали, щоб отримати офіційний дозвіл для утилізації отруйних відходів на території України. Частково фінал екшену «Перевізник-3» знімали в Одесі. І кожен, хто хоч раз бував у південному українському місті, впізнає види Одеського порту.

27

Джерело фото: кадр з фільму «Перевізник-3».

Софі Лорен на хуторі біля Диканьки

Ікона стилю, красуня-італійка Софі Лорен в 1969 році приїхала на Полтавщину за красивими видами поля соняшників – вони знадобилися для зйомок фільму «Соняшники». Жителі невеликого села Чернечий Яр (Диканський район) згадують, що італійці встановили вагончик біля дерев'яного млина і жили в ньому кілька днів. Після зйомок на прощання Софі Лорен подарувала місцевим дітям цукерки, а мешканці села дістався модний крепдешиновий шалик.

28

Джерело фото: кадр з фільму «Соняшники».

Джерело