У державних програмах фінансової підтримки агропромислового комплексу Прикарпаття беруть участь 250 підприємств, а це – третина усіх сільськогосподарських товаровиробників області. Тому державна підтримка дозволяє аграріям залучити у виробництво додаткові фінансові ресурси та інвестувати у власне виробництво.
Про це інформує Івано-Франківська обласна державна адміністрація.
Посадовець зазначив що державна підтримка аграрного сектору економіки у 2021 році відбувається за п’ятьма основними напрямами: часткова компенсація вартості закупленої сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва; фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів; фінансова підтримка розвитку, садівництва, виноградарства та хмелярства; фінансова підтримка розвитку фермерських господарств; державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.
У цьому році аграрії Прикарпаття отримали майже 80 млн гривень державної фінансової підтримки. Зокрема, в розрізі державних програм надходження коштів до сільськогосподарських товаровиробників за державною програмою часткової компенсації вартості закупленої сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва 57 агропідприємств області отримали кошти в сумі 13 012 тисяч грн, як часткову компенсацію за придбані 85 одиниць техніки та обладнання.
За державною програмою здешевлення кредитів шляхом часткової компенсації відсоткових ставок 50 суб'єктів господарювання отримали 15 418 тисяч гривень.
За програмою підтримки розвитку, садівництва, виноградарства та хмелярства шести суб'єктам господарювання, які проводять діяльність у садівництві та ягідництві, спрямовано кошти в сумі 28 116 тис. гривень.
У цьому році для фермерських господарств запроваджено виплату дотації за утримання корів. За цим напрямком 35 фермерських господарств області отримали 3 700 тис. грн за утримання 740 корів.
Також за програмою державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції за придбані племінні генетичні ресурси (корови, телиці, вівці. кози та ін.) 7 суб'єктів господарювання отримали часткове відшкодування їх вартості на суму 6 013 тис гривень.
Спеціальною бюджетною дотацією на бджолосім'ї скористалися 2 097 фізичних та 8 юридичних осіб, які займаються бджільництвом.
Також цьогоріч запрацювала програма виплати дотації з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь, яка передбачає виплату до 5 тис грн за один гектар посіву гречки.