Logo
1 Березня 2023, 18:11

Аналітики ISW пояснили, навіщо росіяни поширюють фейки про "вторгнення України до Придністров'я"

У вівторок, 28 лютого, Міноборони Росії звинуватило "США та їх пособників" нібито у плануванні провокації в Україні з використанням отрутохімікатів. Перед тим росіяни підготували ґрунт і заявляли, мовляв, українські чиновники "планують атаки під російським прапорами на радіаційно небезпечні об’єкти в Україні, щоб звинуватити російські війська в ударах по таких об’єктах".

Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW), передає Типовий Франківськ.

"Очевидне зростання кількості хибних попереджень про біохімічну та ядерну загрозу супроводжує скоординовану російську інформаційну операцію з використанням фальшивого прапора, яка звинувачує Україну у підготовці до вторгнення в окуповане Росією Придністров'я", - йдеться в повідомленні.

Президент Росії Володимир Путін також знову ввів ядерну риторику в російський інформаційний простір під час свого звернення до Федеральних зборів Росії 21 лютого, коли він оголосив про намір Росії призупинити участь у Договорі СНО.

Аналітики кажуть, що нещодавнє відродження кількох стандартних російських інформаційних операцій у вигляді попереджень про фальшивий прапор і заїжджених ядерних погроз свідчить про те, що російські офіційні особи дедалі більше намагаються пом'якшити інформаційний вплив тривалої відсутності успіхів Росії на полі бою, а також сповільнити надання західних танків та іншої техніки перед очікуваним українським контрнаступом.

Російські погрози, кажуть в ISW, стають гучнішими саме тоді, коли реалії на полі бою не відповідають очікуванням російської влади, особливо коли російським військам не вдається зайняти значні позиції в наступальних операціях в Україні.

"Міністерство оборони Росії та російські високопосадовці, ймовірно, посилять свою участь у таких інформаційних операціях у міру того, як російський наступ у Луганській області наближатиметься до кульмінації, а можливості для українських контрнаступів зростатимуть", - додали аналітики.

 

 

 

Фото з відкритих джерел