Сьогодні, 5 квітня, в Івано-Франківську попрощалися з відомим музикантом Андрієм Федотовим. Він був одним із перших діджеїв в Івано-Франківську. До 2013 року був фронтменом гурту "Перкалаба". Окрім цього, був ведучим на радіо "Західний полюс". Останні роки Федот був солістом гурту "Gogodzy Gański" – нового проекту колишніх музикантів "Перкалаби". Вони грали традиційні гуцульські карпатські мелодії із домішками реггі, ска, фолку, клезмера і панка.
ПРО ЗНАЙОМСТВО З ЯРЕМОЮ СТЕЦИКОМ
Я жив на Набережній. Так склалось, що Ярема ще малим заїхав у сусідню квартиру. До того часу, там жили інші люди, серед яких мій друг. Я шкодував через це. Але згодом, коли Ярема підріс, ми здружилися. Якось, під час величезної грози, малого Ярему залишили вдома самого. Сидячи вдома, за стіною я відчув сильний шум як наростаючий гул сирени. Таке було враження, що за стіною хтось бігає не лише по підлозі, а вже і по стінах та стелі. Ми з батьою довго не думаючи побігли до сусідів. Побачили його одного. Забрали до себе, відпоїли чаєм. Потім він виріс, почав займатися просвітницькою діяльністю: не тільки дітей вчить, але і дорослих. Іноді навіть шокує. Проте думаю для дорослих Ярема-шок дуже корисний. Згодом я взяв Ярему собі за хресного тата.
ПРО УЧАСТЬ У ПОМАРАНЧЕВІЙ РЕВОЛЮЦІЇ
Я взагалі дуже аполітична людина. Учасники групи були дуже позитивно здивовані, що пішов голосувати у 2004. Я дійсно до цього востаннє ходив голосувати ще в 1991 році за Вільну Україну. А тепер я просто не міг не піти. В перші ж дні Помаранчевої революції ми проводили час на нашому франківському Майдані та виступали кілька раз на сцені. Потім по дорозі в Москву поїхали у Тернопіль, там теж грали концерт. Те ж саме зробили у Росії. Люди однозначно нас сприймали на обох московських концертах. Після третьої пісні на цих двох виступах росіяни почали скандувати: «Юще-нко!». Хоча ми не вигукували цього прізвища зі сцени. Настільки це було приємно, що словами дуже тяжко передати. Не кримпуючись ні на секунду, люди між піснями казали нам: «Будь ласка, розкажіть правду! Розкажіть, що у вас там відбувається в Україні!». Ми, звісно, не проводили політінформацію, а просто розповіли все як є, що у нас відбувається величезне свято. Пов’язане з тим, що люди попустилися.
Люди не просто стали вільніші, і в кожного в голові шось повернулося у правильний бік. Люди стали дуже добрі, зрозуміли, що кохаючи або позитивно ставлячись до іншої людини ти від неї однозначно отримаєш те ж саме. І ось це свято ми привезли росіянам. Зі своєю музикою, зі своєю подачею, з посмішками, з усім добром, яке тільки існує в світі. Вони розуміли нас і відповідали взаємністю. Літня жіночка побачивши, що ми у помаранчевих кольорах, підтримувала та казала: «Хлопчики! На барикади!». Ми навіть тоді в Москві між концертами їздили чогось виключно на помаранчевій лінії метро. Так все співпало. Коли назад поверталися, то вирішили, що при будь-яких обставинах залишаємось у Києві. На Майдані чи ще десь будемо віддавати людям те, що у нас є, те, що хочеться віддати. Тоді Бог виділив на мапі світу Україну. Він отак пальцем показав, що отут буде добре. Стільки викиду позитиву в цій державі просто так не минеться. Це добро буде нашаровуватись пластами одне на одного. Все буде добре. Ми стали на той шлях, на якому зворотного боку нема.
ПРО РОБОТУ В МЕДІА
Коли я тільки починав свій робочий шлях, то спочатку був помічником оператора, потім оператором, монтажером. Потім мав якійсь власні програми, які знімав і монтував. Потім перейшов на роботу на радіостанцію, довший час працював діджеєм на «Західному полюсі». Дуже класно було! Не шкодую за тими роками, які витратив. Тоді, перших три роки існування, – це було просто феноменальне радіо. На той момент тодішній ефір не був так щільно заполонений іншими станціями. Зараз їх стільки багато і вони всі майже однакові. Відтоді в мене залишилась така собі «діджейська» нотка, я після цього собі збираю музику в окремі плейлисти і маю собі своє радіо. І коли мені треба буде включити це в гучні колонки, то мені не буде соромно за жодну пісню.
ПРО СВОЮ НАЦІОНАЛЬНІСТЬ
Так, я москаль! І непросто москаль, а такий перший зі своєї родини, який народився тут, на Західній Україні. І коли ми з групою виступаємо десь за кордоном, то ми обов’язково позиціонуємо себе як західноукраїнців. Це моя Батьківщина. Тут мене жартома називають москалем, а коли я приїжджаю у Росію до своїх родичів, десь між Ленінградом і Москвою, то там мені кажуть: «О, хахол приїхав!». Але це по-доброму. Якщо людина обмежена, то вона не має Батьківщини. А я щаслива людина, бо в мене їх дві.
ПРО «ПЕРКАЛАБУ» І ГРОШІ
Заробляємо всі гроші, які можна заробити тим чим займаємось. У всіх наших музикантів «Перкалаби» є паралельно інші місця роботи. Двоє вчать дітей у музичній школі, інший – муку продає. На старому «вольцвагені» бере на складі цукор, муку та гречку. Заїжджає у двір і розмовляє з бабусями, дідусями, тай продає муку дешевше ніж у магазинах з доставкою. Якщо б ми кинули всі свої роботи, то ми б не померли з голоду, випустили в рази два більше альбомів. Бо альбом – це нова музика, яка потім буде існувати на сцені. Ми себе окуповуємо: нам вистачає на оплату репетиційної бази, випуску дисків, зйомок кліпів, бензин на автобус та хліб додому. Але все грошима не виміряєш.ПРО МУЗИКУ
Нещодавно (інтерв’ю записувалось в 2015 р. – авт.) ми, дорослі дядьки, взяли участь у молодіжному фестивалі «Едельвейс», що проходив у парку. Зустріли старого знайомого, колишнього музиканта Аліка Осадчого. Він спитав чого ми з “Gogodzy Gański” не подаємось на фестиваль?» Я кажу: «Та не зручно ж, ми хоч і молода група, але всі старі пердуни . А там всі ж молоді пацани на сцені будуть». А він каже: «Та нє, подавайтесь». Ну ми там виступили, і нам дали грамоту за перше місце. Я одразу вибачився перед усіма, що це звісно не справедливо. В нас не було самоцілі виграти, важливо було просто відіграти. Тому, що якщо сидіти у підвалі і грати на одному апараті, то вухо «замилюється», і ти можеш губити щось важливе. А коли ти міняєш майданчики чи звук, ти відшліфовуєш те, що тебе буде зустрічати на найближчих концертах. Часто один концерт заміняє 5 чи навіть 10 репетицій.
Матеріал сформований з різних інтерв’ю у відкритих джерелах Андрія Федотова від 2004 по 2015 роки.
https://youtu.be/z45arRhkAAQ20 головних фактів про Фєдота
Упорядкував – Тарас Зень