Logo
15 Липня 2019, 22:05

Англійську мову зроблять обов'язковою для вступу до університетів

Міністерство освіти та науки створило концепцію розвитку англійської мови в університетах. Так, рівень знання англійської B1 стане обов'язковим у 2023 році для вступу абітурієнтів до ВНЗ.

Вимога обов'язкової англійської для студентів бакалаврату буде введена незалежно від спеціальності, йдеться на сайті МОН.

Абітурієнти будуть повинні засвоїти іноземну мову на рівні В1 +, якщо вони хочуть отримати диплом. Для старших рівнів – магістри і доктори філософії – обов'язковим буде рівень В2.

За словами міністерки МОН Лілії Гриневич, у цьому сучасному світі з науковими відносинами в різних сферах, всі говорять між собою англійською мовою. "Тому зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. І сьогодні, коли ми дивимося на Україну, то наша країна за рівнем знання англійської мови знаходиться на 28 місці з 32. Ми втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови", – додала вона.

Проте, якщо абітурієнт знає англійську на рівні нижче В1, це не позбавить його права брати участь в конкурсі на вступ до вищої освіти в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року мають пройти мовні курси для досягнення рівня В1.

Які предмети зараз є обов'язковими для вступу?

• Українська мова і література,

• Математика або Історія України (на вибір),

• Ще один предмет з переліку: історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.