Logo

Антибіотик може бути спасінням, а може стати бомбою уповільненої дії. Як саме?

Чи достатньо ви знаєте про антибіотики, щоб приймати їх без рецепту?

Антибіотики — це речовини, які пригнічують ріст найпростіших мікроорганізмів. Роблять вони це, руйнуючи клітинні стінки бактерій, ядра їхніх клітин, нуклеїнові зв'язки, пригнічують синтез білка. Якщо коротко — допомагають організму протистояти бактеріям.

Не існує антимікробного препарату, який би подіяв на всі види бактерій. Саме тому призначення антибіотиків — справа лікаря.
Безвідповідальне вживання антибіотиків є причиною появи резистентних бактерій, тобто стійких до антибіотиків. Так і виникає антибіотикорезистентність, а з нею і ризик одного разу просто не вилікуватись від хвороби, не пережити операцію або померти під час пологів.

Центр громадського здоров’я України розповідає про наслідки вживання антибіотиків не за призначенням:

• з кожним разом вживання препарату з усіх існуючих бактерій хтось буде виживати. Нове ж покоління цих бактерій вже буде нечутливим до цього антибіотику наступного разу;
• в кишківнику виживатимуть такі бактерії як Clostridium difficile, яка здатна викликати невиліковні ураження кишкової стінки та є не чутливою до загальнозастосовуваних методів дезінфекції;
• у вас можуть виникнути алергічні і токсичні реакції, в тому числі відстрочені;
• ви потенційно можете стати розносником (джерелом) резистентних бактерій та наразити на небезпеку своїх близьких і рідних.

Від стійких до антибіотиків бактерій щороку помирає близько 700 тисяч людей. Прогнозують, що до 2050 року кількість жертв «супербактерій» може досягти 10 мільйонів.

Вживати антибіотики потрібно тільки за призначенням лікаря.

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване