Logo
7 Серпня 2019, 08:30

Антимонопольний комітет підіграв «Прикарпаттрансгазу» в злитті 8 мільйонів

Тендерна колегія АМКУ відступила від звичної практики «Тендерна пропозиція = Тендерна документація» при розгляді скарги учасника ринку у межах тендеру Філії «УМГ “Прикарпаттрансгаз”» «Укртрансгазу» очікуваною вартістю 8,44 млн грн.

Про це повідомила ексдержавна уповноважена АМКУ Агія Загребельська, пише Типовий Франківськ із посиланням на Наші гроші.

Мова про закупівлю робіт із ремонту пунктів вимірювання газу на ГРС УМГ «Прикарпаттрансгаз».

Замовник відхилив дешевшу пропозицію ПП «Імекс», посилаючись на невідповідність кількох файлів вимогам тендерної документації. Йшлось про те, що учасник завантажив кілька паспортів російською мовою, а не українською, як вимагалось у ТД.

Відхилений учасник оскаржив це відхилення в АМКУ, вважаючи його неправомірним. Скаржник пояснив, що до переліку формальних помилок у тендерній документації віднесена, зокрема, помилка надання окремих документів без перекладу, у тому числі – паспорта російською мовою.

Водночас, замовник відкинув аргументи скаржника, зауваживши:

«В паспорті зазначаються технічні та інші характеристики товару, і у зв’язку з тим, що паспорт викладений російською мовою, він не може визначити відповідність запропонованого обладнання технічним вимогам і якісним характеристикам предмета закупівлі».

Оперуючи такими доводами, замовник зумів переконати державних уповноважених, що надання паспортів російською мовою не може відноситись до формальних помилок. Тендерна колегія прийняла рішення на користь замовника – і відхилила скаргу учасника у спірній частині.

«Отже, навіть якщо допущена учасником помилка в тендерній пропозиції зазначена замовником як формальна в тендерній документації, колегія все одно може визнати таку помилку неформальною та такою, що може бути законною підставою для відхилення», – пояснила Загребельська.

Крім того, компанія «Імекс» оскаржила рішення замовника щодо акцепту пропозиції свого єдиного конкурента на торгах – ТОВ «Газойлтехнопайп». Скаржник зауважив, що компанія-переможець допустилась помилок в оформленні тендерної пропозиції: у тому числі, один із файлів, що мав бути засвідчений підписом та печаткою, не містить їх.

Замовник, а з ним і Тендерна колегія, віднесли цю невідповідність пропозиції тендерній документації – технічною помилкою, що входить до переліку «формальних». На час розгляду скарги у тендерну колегію АМКУ входили: Ніна Сидоренко, Анна Артеменко та Марія Процишен. Замовник підписав договір із «Газойлтехнопайпом» 23 липня.

Київське ТОВ «Газойлтехнопайп» засноване на початку 2016 року. Сьогодні компанія належить Івану Ощипку з Львівської області, а до літа 2016-го нею володів Валерій Коміренко з Києва.