Logo
18 Серпня 2015, 22:15

Аргентинський художник намалював в Івано-Франківську мурал з діаграмами-піцами (ВІДЕО)

Сьогодні, 18 серпня, в Івано-Франківську розпочав роботу відомий аргентинський ґрафіті-художник Хорхе Помар, який намалює для франківчан перший мурал у відкритому просторі міста.

амор

Як розповів сам художник, до України він завітав вперше, приїхав на запрошення знайомого митця, вже встиг побувати на різноманітних мистецьких заходах у Львові та Бурштині.

Хорхе Помар перебуватиме в Івано-Франківську впродовж п’яти днів, за цей час він створить мурали, настінні малюнки великого масштабу, на стінах трансформаторної підстанції на вулиці Курінного Чорноти.

«На стіні я намалюю кілька діаграм. Кожна людина, коли бачитиме їх, уявлятиме щось своє. Але я у цих діаграмах маю на увазі політичну ситуацію в Україні. Втім, вони є абстрактними, бо ситуацію у вашій країні я бачу теж абстрактно, вона доволі незрозуміла для мене. Загалом, я всі свої малюнки присвячую світовій політиці, однак намагаюсь відображати їх не прямо», – розповів Хорхе Помар.

В одній зі своїх величезних діаграм, яка була схожа  на персонажа дитячої гри «Пакман», на стіні ТП художник використав контраст блакитного та червоного кольорів. Він пояснив це тим, що блакитний в нього асоціюється з українським патріотичним населенням, червоний – з проросійськими масами населення.

«Це може бути не лише «Пакман». Одночасно це може виглядати як піца, бо всі діаграми, всі статистики – це просто цифри, і врешті решт вони можуть нічого не означати», – сказав Хорхе Помар. За словами організаторів арт-заходу, візит аргентинського художника  – це перший крок у серії послідовних резиденцій муралістів в Івано-Франківську. Проект втілюється спільно з Мистецькою резиденцією «Теплий Арт», на платформі «Тепле Місто» в рамках ґрантових проектів Urban Space. «До кінця року ми за підтримки «Прикарпаттяобленерго» плануємо створити мурали на п’яти трансформаторних підстанціях міста», – наголосив Віталій Грех, організатор проекту «Івано-Франківський вуличний малюнок».

ZIK-Стрім

https://youtu.be/zAhx12LqlcY