Logo
3 Січня 2020, 15:07

Без фети й коньяку, але з бриндзею: в Україні набув чинності закон про захист географічних брендів

Із 1 січня 2020 року набув чинності закон України "Про правову охорону географічних зазначень".

Про це нагадує проєкт Євросоюзу “Географічні зазначення в Україні” у Facebook.

“З 1 січня 2020 року набув чинності закон України "Про правову охорону географічних зазначень". Він є новою редакцією колишнього закону "Про охорону прав на зазначення походження товарів", гармонізованою із законодавством Європейського Союзу”, - йдеться у повідомленні.

Документ є рамковим, слідом за ним очікується ухвалення трьох секторальних законів, що регулюватимуть використання й охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, а також для вин та спиртних напоїв.

Так, за Угодою про асоціацію з ЄС, Україна до 2026 року має відмовитися від використання захищеного географічного зазначення “коньяк”, тож наразі для цього українського продукту шукають іншу назву. Також українським виробникам сиру фета з 2023 року доведеться відмовитися від цієї назви, адже вона є захищеним географічним зазначенням.

У 2019 році було визначено для реєстрації географічного зазначення перші 10 українських продуктів із захищеними назвами.

Це: сир — захищена назва походження “Гуцульська овеча бриндзя”;

кавун - захищена назва походження "Херсонський кавун";

черешня - захищена назва походження "Мелітопольська черешня";

мед - захищене географічне зазначення "Карпатський мед"; вино - захищена назва походження "Шабський"; вино - захищена назва походження "Ялпуг"; вино - захищене географічне зазначення "Закарпаття"; вино - захищене географічне зазначення "Білгород-Дністровський". 

Процедуру реєстрації здійснює проєкт Європейського Союзу "Географічні зазначення в Україні", який фінансується Європейським Союзом і реалізується впродовж 2017–2020 років.