Logo
23 Липня 2020, 17:03

Без масок та документів: прикарпатців за час карантину оштрафували на 340 тисяч гривень

З березня по всій території України введено карантинні заходи з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Серед основних: закриття навчальних закладів, жорстке обмеження масових заходів та обов'язкове носіння масок в громадських місцях. Попри це, багато прикарпатців й досі не дотримуються умов карантину. 

Станом на середину липня до поліції в Івано-Франківській області надійшло 1726 повідомлень щодо порушень карантинних вимог.

Про це Типовому Франківську повідомив т.в.о. заступника начальника ГУНП в області підполковник поліції Остап Білейчук.

Ще в березні Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)», яким було встановлено адміністративну відповідальність та посилено кримінальну відповідальність за порушення норм, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19. 

Зокрема, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених зокрема законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями тягне за собою накладення штрафу на громадян у сумі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. грн), на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неополаткований мінімум доходів громадян (від 34 тис. до 170 тис. грн).

Станом на 14 липня прикарпатськими поліцейськими за ст. 44 – 3 КУпАП ( порушення правил щодо карантину людей) складено 359 адміністративних протоколів, зокрема за порушення перебування в публічних місцях без засобів індивідуального захисту (масок та респіраторів), а також документів, що засвідчують особу – 146.

Водіїв громадського транспорту зобов'язали перевозити пасажирів тільки в масках та в тій кількість, яка відповідає кількості сидячих місць. 

Відносно перевізників та водіїв транспортних засобів, які перевозили понаднормову кількість пасажирів – було складено 26 протоколів.

На даний час судами області розглянуто та прийнято рішення про накладання штрафу по 17 адміністративних справах на загальну суму 340 тисяч гривень. Із них на 8 осіб за перебування в публічних місцях без засобів індивідуального захисту накладено штраф по 17 тисяч гривень на загальну суму 136 тисяч гривень.

Відносно перевізників, водіїв, керівників фітнес-центрів, спортзалів, а також на учасників масових заходів у період карантину штрафи не накладалися.

Однак поліцейськими було зафіксовано одне порушення карантинних вимог, а саме в місті Городенка, в ресторані «Корона»,де проводилося весілля. Даний адміністративний протокол направлений для розгляду в Городенківський районний суд.

Станом на сьогодні рішення по ньому не прийнято.