Logo
13 Листопада 2022, 14:11

Безпрецедентна критика Путіна: в ISW розповіли, що відбувається у Кремлі після відступу з Херсона

Відступ армії Росії з міста Херсон, який 11 листопада звільнила українська армія, розпалює ідеологічний розкол між провоєнними діячами та диктатором Кремля Володимиром Путіним, підриваючи довіру до відданості Путіна та його здатності виконати свої військові обіцянки. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадують, що Олександр Дугін, якого називають ідеологом "руского міра", відкрито розкритикував Путіна, за те, що він не зміг підтримати російську ідеологію, здавши місто Херсон.

Водночас, на думку Дугіна, командувач російськими військами в Україні генерал армії Сергій Суровікін не несе відповідальності за політичне рішення про відступ із Херсона.

"Путіну важче заспокоїти частину високоідеологізованих провоєнних електоратів через нездатність його військових досягти його максималістських цілей повалення українського уряду та захоплення всієї України", - йдеться у звіті.

ISW пише, що російські пропагандисти дедалі частіше вимагають від Кремля та вищого військового командування цілковитої відданості їхнім цілям в Україні.

Пропагандист Соловйов навіть закликав до повної мобілізації та звільнення некомпетентних чиновників після капітуляції Росією Херсона.

Деякі блогери раніше критикували Путіна за його неспроможність відповісти на буцімто "напад" на Керченський міст 9 жовтня. Інші вказували на те, що Путін не підтримує ідеологію переваги Росії від 2014 року.

"Пряма критика Путіна в середовищі провоєнної спільноти є майже безпрецедентною, і гучна та необдумана атака Дугіна на Путіна може свідчити про зміни серед російських націоналістичних ідеологів. Сумніви серед крайніх російських націоналістів щодо відданості Путіна російській ідеології зменшують привабливість Путіна для націоналістичної спільноти, тоді як мобілізація та великі втрати, ймовірно, продовжуватимуть засмучувати членів російського суспільства", - додають аналітики.

 

 

 

Фото з відкритих джерел