Logo
7 Серпня 2020, 18:58

Біль у молочних залозах – ознака раку?

Бувають моменти, коли жінка стикається з болем у грудях. Хтось не звертає на це уваги, а хтось генерує у голові десятки причин болю. Незручна білизна? ПМС? Травма, про яку ви не пам’ятаєте? І тут думки доходять до найбільшого страху: «А можливо це рак?»

Розповідає Лаврів Леся Ярославівна – лікар мамолог медичного центру Оксфорд Медікал

Чи дійсно біль у молочних залозах свідчить про рак?

Рак молочних залоз – це настільки відома та популярна проблема, що за увесь час її існування придумана неймовірна кількість міфів, про які можна написати роман у кількох томах. Частково є позитивна сторона у цьому, адже при будь-якому симптомі страх жінки перед раком змушує її вчасно звернутися до лікаря. Але! Інколи жінки йдуть на безглузді та невиважені кроки. Багато фактів про рак молочних залоз є вигадками, тому нам необхідно орієнтуватися у достовірних даних.Дуже часто на прийомі пацієнти запитують: «Чи болять молочні залози при раку молочнихттзалоз?».

Відповідь: НІ. При формуванні пухлини жінка жодних скарг не подає. Певні хворобливі відчуття виникають вже на розвинутих стадіях захворювання. Тому тільки при профілактичних оглядах та додаткових скринінгових програмах можна вчасно попередити та запобігти ускладненню процесу. Але, навіть якщо це не рак, то біль у грудях може свідчити про не менш небезпечні захворювання.

Чому насправді болять груди?


Вас турбує дискомфорт у молочних залозах, не пов'язаний з менструальним циклом? Причина проста – ви жінка. Суть у тому, що саме молочні залози є органом мішені для переважної більшості гормонів. Зміни, які відбуваються в молочних залозах, це наслідок гормональної перебудови в організмі, порушень роботи ендокринної системи, порушень метаболізму в організмі.

Але також груди можуть боліти за нормальних фізіологічних умов: статеве дозрівання дівчинки, вагітність, біль у самому грудному м’язі після фізичних навантажень, клімакс та ін.

При патологічному процесі біль у грудях може вказувати на такі стани:

- гінекологічні патології, такі як ендометріоз, кіста яєчника, поліпи. У даному випадку приєднується біль внизу живота;

- порушення діяльності статевих гормонів;

- запальні ураження залозистої тканини, що можуть бути викликані травмами та інфекціями;

- мастити;

- фіброз грудей;

- абсцеси;

- порушення роботи щитоподібної залози, гіпоталамо-гіпофізарної системи;

- вживання оральних контрацептивів;

- міжреберна невралгія;

- ураження хребта на рівні грудного відділу та ін.

Тому варто звертати на локалізацію болю, симетричність, характер, періодичність, тривалість та сезонність. Саме ці ознаки наштовхують лікаря на діагностику відповідної проблеми.

Що робити, якщо вас турбує біль у грудях?

Головне правило при будь-якій підозрі на проблему – вчасне звернення до лікаря. Важливо разом з лікарем перевірити гормональний фон та докласти зусиль для його внормування.

В першу чергу, рекомендовано дотримуватися збалансованого харчування, провести корекцію зайвої ваги, адже жирова тканина є додатковим джерелом виділення естрогену, що у свою чергу підвищує ризик захворіти на рак молочної залози. Також зверніть увагу на шкоду алкоголю та тютюнопаління – цих звичок варто все-таки позбутися.

При болях в молочних залозах з лікарем також перевіряємо роботу щитовидної залози, функцію гіпофіза та функцію яєчників. Проводимо візуальні методи обстеження: УЗД, при виявленні ущільнень – еластографію. При виявленні причин болю, за потреби долучаються суміжні лікарі гінекологи та ендокринологи, які разом з мамологом формують індивідуальний план лікування пацієнтки.

Любі жінки, при систематичних болях у грудях зверніться на прийом до лікаря-мамолога та збережіть собі здоров’я. Запис за телефоном: 0673777299, 0503777299

 

На правах реклами