Logo

Більше українців повертаються додому, ніж в'їжджають в ЄС – європейська прикордонна служба

Минулого місяця більше українців повернулося додому з країн Європейського Союзу, ніж приїхали до європейських країн, повідомила прикордонна поліція ЄС.

За даними прикордонного агентства ЄС Frontex, у липні близько 1,17 мільйона українців поїхали додому, тоді як близько 1,16 мільйона українців в’їхали до ЄС.

Як написало агентство на своїй Твітер-сторінці, «у липні в Україну повернулося трохи більше українців (1,17 млн), ніж в’їхало до ЄС. Загалом із лютого до ЄС із України та Молдови в’їхали 7,6 мільйона українців».

Загалом за даними статистики, кількість українців в Європі залишається така ж, як і в червні, але значно менша, ніж у перші місяці війни, коли безпеки в ЄС шукало близько 4 мільйонів біженців, в основному, жінок з дітьми.

Більше половини всіх перетинів кордону з України припадає на Польщу.

З тих, хто повернувся в Україну, більшість виїхали з Польщі, Словаччини, Румунії та Угорщини. Серед країн, які не мають безпосереднього кордону з Україною, найбільше українців прийняли Німеччина, Чехія та Італія.

Загалом за даними агентства ООН у справах біженців, за час після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, понад 10,5 мільйонів українців перетнули кордон України. Про це повідомило УВКБ ООН у справах біженців на своєму веб-сайті у вівторок, 9 серпня.

Найбільшу кількість біженців – близько двох мільйонів людей – за даними УВКБ ООН, приймає Росія. Україна стверджує, що деякі з них були вивезені проти їхньої волі силами Кремля.

Як раніше роз’яснювали «Голосу Америки» в УВКБ ООН, агентство знає про численні повідомлення про примусові депортації українців у Росію, але агентство публікує на своєму порталі ті офіційні дані, які подає Росія.

Як зауважує європейське агентство з управління кордонами, деякі люди їздять в Україну, а потім повертаються. Інша категорія – ті, хто планує повернутися в Україну назавжди, частина з них прямує у безпечніші райони на заході країни, сподіваючись, що бойові дії не досягнуть тих теренів.

У Frontex попереджають, що криза біженців може знову загостритися. Адже бойові дії можуть загостритися або перейти в поки що мирні райони.

Якщо це станеться і бойові дії поширяться, мільйони людей, які є переміщеними особами в Україні, можуть покинути свій тимчасовий дім.

За даними попереднього звіту УВКБ ООН, понад 6,3 мільйона людей залишаються переселенцями внаслідок війни в межах самої України, майже третина українців були вимушені покинути свої домівки.

 

 

 

Фото з відкритих джерел