Logo
23 Жовтня 2020, 14:50
Теги: бюлетені

Більшість виборчих дільниць на Прикарпатті отримали бюлетені для голосування

Сьогодні, 23 жовтня відбулась пресконференція щодо спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборчим процесом в Івано-Франківській області.

Під час заходу ОПОРА презентувала звіт за результатами спостереження за етапом передвиборчої боротьби, пише Типовий Франківськ.

Зокрема, йшлося про: агітацію політичних партій та окремих кандидатів, порушення законодавства та використання адміністративно ресурсу у передвиборчій боротьбі. Також представники ОПОРИ та поліції дадуть відповіді на всі ваші запитання.

"Виборча кампанія практично йде до завершення. Поліція Прикарпаття готова до несення служби. В області створено ситуаційний центр, який вже функціонує. Від початку виборчої кампанії в поліції надійшло понад 130 повідомлень. Вже 50 адміністративних протоколів передано до суду щодо інших перевірка триває. Адміністративні порушення були пов'язані з виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчою агітацією - 29 протоколів, порушення агітаційних матеріалів, чи політичної реклами. Жодного кримінального порушення не зареєстровано. Вже більшість виборчих дільниць отримали бюлетені для голосування", - зазначає начальник обласної поліції Володимир Голубош.

За словами Голубоша до проведення правоохоронного порядку залучено: 4 тисячі поліцейських, 180 курсантів навчальних закладів, 1500 працівників ДСНС, 236 Нацгвардія поліція. Також на Прикарпатті сформовні мобільні групи. Виборчі дільниці охоронятимуть 1400 поліцейських.

"ОПОРА здійснювала весь моніторинг виборчої кампанії. Найактивніше в соціальних мережах виборчої агітації були зафіксовані "Батьківщина", ВО "Свобода", "Слуга народу", "УДАР", "ГОЛОС", "Українська Галицька партія". Окрім того, спостерігачі зафіксували агітацію окремих кандидатів Андрій Балагура, Віталій Мерінов, Олександр Шевченко, Володимир Олійник. Вони були найактивнішими", - каже координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

На Прикарпатті  на місцевих виборах працюють одна обласна, шість районних (Івано-Франківська, Коломийська, Калуська, Верховинська, Косівська, Надвірнянська) та 15 міських (Болехівська, Бурштинська, Галицька, Городенківська, Коломийська, Долинська, Івано-Франківська, Калуська, Косівська, Надвірнянська, Рогатинська, Снятинська, Тисменицька,  Тлумацька, Яремчанська) та 47 сільських та селищних територіальні виборчих комісії, а також  1028 дільничних виборчих комісій.

Усього впродовж виборчої кампанії спостерігачі ОПОРИ на Прикарпатті подали до поліції 38 заяв про ймовірні порушення виборчого законодавства.

Під час виборчої кампанії кандидати та політичні партії оскаржували дії ТВК щодо відмови у  реєстрації. Зокрема рішення ТВК оскаржував кандидат-самовисуванець на посаду міського голови Надвірної Василь Янцюк, а також  політичні партії: «Об’єднання Самопоміч» (Яремче), «Сила і честь» (Долина), «Пропозиція» (Івано-Франківська обласна виборча комісія). Суди задовольнив їхні позовні вимоги.  Судами було відмовлено у задоволенні  позовних вимог місцевому осередку партії  «Опозиційна платформа за життя» щодо скасування відмов Івано -Франківських обласної та міської ТВК у реєстрації кандидатів до Івано -Франківською оласної ради та Івано-Франківської міської ради (справи № 300/2597/20 та  № 300/2598/20 відповідно).