Logo

Благовіщення Пресвятої Богородиці - одне з великих свят в церковному календарі

Дата святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці не прив'язана до Великодня, яке, як відомо, кожного року змінюється. А тому 2022 року, як і минулого та наступного, це велике православне свято припадає на 7 квітня. Це буде четвер.

Варто зазначити, що Благовіщення Пресвятої Богородиці - велике церковне свято, а тому лише одним днем його святкування не обмежується. Також існує день передсвята та день посвятства. 2022 року це середа та п'ятниця. 8 квітня також святкують ще одне важливе церковне свято - Собор архангела Гавриїла.

Передсвято та посвятство скасовуються лише в тому випадку, якщо ці дні припадають на Страсну чи Світлу седмицю.

Католики також святкують свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. В них воно припадає на 25 березня.

Молитва на Благовіщення Пресвятої Богородиці

"Славлю Твою благодать, Володарка, молю Тебе: збагати мій розум. Навчи мене йти прямо, слідуючи шляхом Христових заповідей. Пов'язана полонянками гріхопадінь, благаннями Твоїх полегши долю людську, Божа наречена. Бережи мене і вдень, і темною вночі, рятуючи мене від злих ворогів. Дала життя Бога, душу мою оживи, загублене пристрастями. Пресвята Діво, почуй голос непотрібного раба Твого. Сльози ллю перед Тобою, Пречиста, свою душу від скверни очищаю. Стогони від серця приношу. Визволи мене від капостей, ганебних душу, Христа старанно про це благаючи; Йому ж честь і поклоніння нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь".

 

 

 

 

Фото з відкритих джерел