Logo

Блаженніший Святослав подарував музею Геології рідкісну мозаїку Херувима

14 грудня, в рамках свого візиту в Івано-Франківський національний університет нафти й газу, Отець і Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав завітав до центрального корпусу в Геологічний музей. Як символ захисту та опіки над університетом, Патріарх подарував музею мозаїчну ікону ангела Херувима. Ручну роботу виконав відомий прикарпатський мозаїст о. Євген Андрухів.

Про це йдеться на сайті Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Екскурсію по музею Геології для Блаженнішого Святослава провела провідна інженерка інституту - п. Галина Боднар. Музей налічує шість систематичних колекції, одна з яких отримала статус національного надбання, а саме мінералогічна колекція.

В знак подяки Патріарх зробив подарунок для музею у вигляді мозаїчної ікони, яку створив о. Євген Андрухів – голова комісії сакрального мистецтва Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. 

“Щиро вдячний за подаровану унікальну нагоду споглядати Божу Мудрість та красу Божого творіння, увічнену у збірці унікальних експонатів Вашого геологічного музею. Щиро вдячний засновникам, дослідникам та працівникам музею за збереження і розвиток цього національного скарбу України”, - подякував Отець і Глава УГКЦ.

Для створення ікони мозаїст використав каміння з п’яти континентів. В богослов’ї образ Херувима –  це своєрідний міст між Богом і людиною. На іконі можна побачити, як одне крило спрямоване зверху вниз, що символізує те, що Господь з небес прийшов до людини. А друге крило напрямлене вверх, що символізує піднесення людини до неба.

Обличчя ангела зроблене із білого каменю гальки «Тасос», тому що безколірність символізує ангельську чистоту. Округлі форми крил є підтвердженням того, що ангели мають початок, але не мають кінця. Німб – символ святості, бо ангели – без плями гріха. Лінії, що навколо лику, втілюють зв'язок земного і небесного. На іконі переважають 2 кольори – зелений, як символ життя та голубий, як символ неба.