Logo
15 Травня 2024, 10:21

Блінкен пояснив, що дадуть Україні гарантії безпеки від США

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час виступу в Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського розкрив деталі майбутньої безпекової угоди, яку США мають намір укласти з Україною.

Як передають українські медіа, він зазначив, що у липні на ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні будуть зроблені "відчутні кроки" для посилення ролі Альянсу з метою розбудови стійких і спроможних сил України, підтримки поточних реформ, а також для кращої інтеграції країни до НАТО. "Ми робимо Україною ближчою до НАТО. Ми подбаємо над тим, щоб міст України до НАТО був міцним і надійним", - сказав Блінкен. 

За його словами, міст до Альянсу буде укріплено двосторонніми безпековими угодами. Наразі 32 країни ведуть з Україною переговори щодо укладення таких угод. "Ці угоди надсилають чіткий сигнал - що Україна може розраховувати на своїх партнерів для стійкої довгострокової підтримки", - наголосив Блінкен.

Він додав, що це не та справа, яка буде обговорюватися з року в рік. За його словами, широка і потужна мережа країн надасть гарантії на наступне десятиліття. У цьому зв'язку, він розкрив деталі майбутньої угоди, яку США підпишуть з Україною.

"Згідно з нашою десятирічною угодою, Сполучені Штати підтримуватимуть оборону та безпеку України за широким спектром спроможностей – від повітряних сил до протиповітряної оборони, від дронів до розмінування", - наголосив Блінкен.

Крім того, він пояснив, що буде у разі нового нападу росії на Україну у майбутньому. "Якщо Росія або будь-хто інший здійснить напад на Україну, ми негайно працюватимемо з Україною на найвищих рівнях для координації, аби допомогти, щоби відбити загрозу", - сказав Блінкен.

Разом з тим, держсекретар зазначив, що  безпекова угода прискорить спільні зусилля для розбудови і нарощення українського оборонно-промислового комплексу. На його переконання, це має допомогти Україні виробляти артилерію, боєприпаси і засоби ППО, а також інші критично важливі види озброєння.