Logo
19 Січня 2022, 10:18

Держсекретар США Ентоні Блінкен прилетів у Київ, де обговорить російську загрозу перед зустріччю з Лавровим у Женеві

Сьогодні, 19 січня, держсекретар США Ентоні Блінкен проведе в Києві низку зустрічей з керівництвом України, під час яких, як очікується, обговорить загрозу вторгнення Росії та можливу реакцію Заходу на дії Москви, пише НВ.

Несподіваний візит Ентоні Блінкена в Київ, про який стало відомо лише напередодні, є частиною його поїздки до України та Німеччини. Метою турне є спроба запобігти загрозі російського вторгнення чи будь-якій іншій ескалації з боку РФ.

Держсекретар США зустрінеться у Києві з президентом України Володимиром Зеленським та головою МЗС Дмитром Кулебою, «щоб підтвердити відданість США суверенітету та територіальній цілісності України». А 20 січня Блінкен відвідає Берлін, де проведе спільну зустріч з рештою голів МЗС країн «трансатлантичної четвірки», до якої входять США, Німеччина, Франція та Велика Британія.

Під час усіх цих зустрічей Блінкен обговорить підсумки нещодавніх дипломатичних переговорів з Росією, спільні зусилля Заходу щодо стримування подальшої російської агресії проти України, а також готовність США та країн ЄС запровадити новий пакет жорстких санкцій проти РФ у разі можливого вторгнення.

У Держдепартаменті США поїздку Блінкена в Україну та Німеччину називають «результатом інтенсивних дипломатичних переговорів з нашими європейськими союзниками та партнерами щодо спільних дій проти російської загрози Україні». У Вашингтоні сподіваються, що внаслідок цих зусиль Росію вдасться залучити до подальших дипломатичних переговорів заради «деескалації на користь безпеки та стабільності».

Також відомо, що в Києві Блінкен зустрінеться зі співробітниками посольства США та їхніми родинами. Держсекретар США повідомить їх про те, як діятиме Вашингтон на випадок «непередбачуваних обставин» та подальшої ескалації з боку Росії.

фото з відкритих джерел