Нині шість країн із «коаліції охочих», яка обʼєднала близько 30 держав, готові розгорнути свої війська в Україні в межах потенційної миротворчої місії.
Про це пише AFP.
Європейські міністри оборони 10 квітня відвідали нові переговори «коаліції охочих» на чолі з Францією та Великою Британією щодо забезпечення припинення вогню в Україні.
«Наше планування є реальним і суттєвим. Наші плани добре розроблені», — сказав британський міністр оборони Джон Гілі на зустрічі в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
Лондон стверджував, що на повторних раундах переговорів досягнули прогресу. Інші міністри, однак, заявили, що досі існує невизначеність щодо цілей будь-якого можливого розгортання військ і щодо того, чи буде воно підтримуватися військовою потужністю США.
Європейські чиновники кажуть, що наразі приблизно шість країн, включно з Великою Британією, Францією та країнами Балтії, заявили, що можуть надати війська.
А от шведський міністр Пол Йонсон сказав, що у Стокгольма є «низка питань, які ми повинні прояснити», перш ніж брати будь-які зобов'язання.
«Корисно, якщо є ясність того, що передбачатиме ця місія і що ми робимо — чи будемо ми підтримувати мир, стримувати або заспокоювати», — сказав він.
У Нідерландах теж хочуть деталей. Зокрема, міністра оборони Рубена Брекельманса цікавить, що робити в разі різних сценаріїв, наприклад, якщо буде ескалація з боку рф.
Головною проблемою для європейських союзників, які намагаються створити будь-який план, є те, що вони переважно не знають про зусилля США з росією щодо припинення бойових дій.