Logo
20 Березня 2024, 20:07

Блокада кордону в Польщі: фермери не пропускають автобуси, а влада йде на поступки

У середу, 20 березня, влада Польщі домовилася із фермерами, які блокують пункти пропуску на кордоні з Україною, про обмеження транзиту української агропродукції.

Попри укладену угоду, масштабна акція протесту не припиняється. Ба більше, саме цього дня фермери почали блокувати навіть рух пасажирських автобусів у пункті пропуску "Медика – Шегині". 

Польські аграрії оголосили про проведення 20 березня великого страйку, у межах якого блокада доріг і протести відбуватимуться у понад пів тисячі місць по всій Польщі.

Головні вимоги фермерів залишаються незмінними: відмова уряду Польщі від європейського зеленого курсу і блокада агропродукції з України.

Поліція повідомила, що офіційно зареєстровано 580 протестів по всій Польщі, в яких можуть взяти участь близько 70 тисяч осіб. Це величезна за масштабами подія, яка вимагатиме залучення великої кількості правоохоронців.

Фермери під час протесту тримають перекритим рух вантажівок на кордоні з Україною, також блокада триває на кордоні Німеччини.

Станом на ранок 20 березня польські фермери блокували рух вантажівок на п'яти пунктах пропуску на кордоні з Україною. У чергах на території Польщі перебувало 850 вантажних транспортних засобів, найбільше — навпроти КПП "Ягодин". 

На таку ситуацію гнівно відреагував віцепрем'єр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

"Чому ви це допускаєте? Невже люди мають бути заручниками політичних протистоянь у цивілізованій країні?" – звернувся він до міністра внутрішніх справ Польщі.

Під час сьогоднішньої акції протесту представники фермерів підписали угоду з польськими урядовцями - міністром сільського господарства Чеславом Секерським та державним секретарем міністерства Міхалом Колодзейчаком.

Домовленість передбачає збереження нинішнього ембарго на сільськогосподарську продукцію з України, яке діє від середини вересня минулого року. Воно стосується, зокрема, пшениці, кукурудзи, пшеничного борошна, ріпаку та соняшнику.

Крім того, міністр сільського господарства має звернутися до Ради міністрів з проханням призупинити транзит цих продуктів польською територією від 1 квітня цього року.