Logo
15 Травня 2024, 20:01

Бої за Роботине та Вовчанськ: у Генштабі заявили про нові зіткнення

На Оріхівському напрямку російські окупанти не полишають спроб просунутися в районах Роботиного та Старомайорського, де від початку доби відбулося загалом 15 бойових зіткнень.

Як зазначається у повідомленні на сторінці Генерального штабу Збройних сил України у Facebook, від початку доби противник зосереджує найбільші зусилля на Куп’янському та Покровському напрямках.

"Наші війська мужньо тримають оборону, завдаючи ворогу втрат у живій силі й техніці, подекуди проводять контрнаступальні дії", - зауважили у Генштабі.

На Харківському напрямку було зафіксовано три бойових зіткнення. Противник намагається атакувати в напрямку Липців. Ворожа авіація завдала два удари по районах населених пунктів Липці та Мала Данилівка.

"Сили оборони відбили наступальні дії російських окупантів в районі Вовчанська, частково витіснили ворожі сили із населеного пункту, тривають оборонні дії в північних і північно-західних околицях. Дані щодо втрат противника уточнюються", - заявили у Генштабі.

На Куп’янському напрямку бойові дії відбувалися в районах Стельмахівки, Синьківки, Берестового, Новоєгорівки, Піщаного та М’ясожарівки. Загалом відбито 18 ворожих атак, українські воїни стримують натиск загарбників.

Крім того, на Сіверському напрямку російські окупанти проводили штурмові дії на напрямках Миколаївка - Спірне, Берестове - Спірне, Яковлівка - Роздолівка, Соледар - Роздолівка, але успіху не мали. Загалом йдеться про шість атак. Зауважується, що ситуація контрольована Силами оборони України.

"На Краматорському напрямку кількість спроб росіян штурмувати наші позиції збільшилася до трьох, бойові зіткнення відбувалися в районах Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У свою чергу, українські захисники здійснюють заходи з покращення тактичного положення на окремих ділянках", - йдеться у повідомленні.

Також зауважується, що на Торецькому напрямку противник завдав два авіаудари в районах Дружби та Північного.

"Найбільше ворожих атак наразі відбувалося на Покровському напрямку. Тут українські воїни стали на заваді 19 штурмовим діям окупантів. Основні зусилля агресор сконцентрував в районі Новоолександрівки, де завдав також авіаудару", - повідомили у Генштабі.

На Курахівському напрямку ЗСУ відбили п’ять атак загарбників: на напрямках Стара Михайлівка - Красногорівка, Славне - Парасковіївка та Солодке - Водяне. Авіаудар ворога припав на район населеного пункту Антонівка.

На Времівському напрямку бойові зіткнення відбувалися поблизу Костянтинівки та Урожайного, а на Придніпровському російські окупанти і надалі намагаються витіснити українські війська з плацдарму на лівобережжі річки Дніпро. Тут, у районі населеного пункту Кринки, відбулося три бойові зіткнення.

"На інших напрямках обстановка залишається без суттєвих змін. Українські захисники роблять усе можливе для утримання оборонних рубежів та позицій, завдають ворогу відчутних втрат", - підкреслили у Генштабі.