Logo
10 Лютого 2021, 11:59
Теги: газ

Прикарпатці заборгували понад 821 мільйона гривень за газ

За перший місяць 2021 року суттєво зросла заборгованість населення за спожитий газ перед ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут». Станом на початок лютого заборгованість населення перед постачальником газу складає 821,74 млн грн, хоча ще на початок грудня 2020 року мешканці Прикарпаття боргували компанії 472 млн грн.

З початком опалювального сезону кожен другий споживач ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» має борг за спожитий енергоресурс. Щомісяця працівники компанії надсилають на адресу боржників 3-5 тисяч листів-попереджень із проханням погасити заборгованість. У випадку ігнорування даного листа – особова справа несумлінного платника передається до суду. На сьогодні в судах області розглядається близько тисячі справ, позивачем в яких виступає ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут». 

Варто пам’ятати, що оплатити за спожитий газ доведеться в будь-якому разі, а робити це добровільно – дешевше. Стягнення боргу в судовому порядку покладає на споживача ще й додаткові витрати. Адже, окрім основної суми боргу, йому доведеться оплатити судові витрати (від 210 до 2102 грн), пеню, інфляційні витрати (3% річних), а ще, в разі потреби, і послуги виконавчої служби. 

«Наші працівники регулярно здійснюють комунікацію з клієнтами, нагадуючи їм про необхідність сплачувати рахунки, щоб не доводити справу до суду. З кожним споживачем ми працюємо індивідуально та готові йти назустріч нашим клієнтам, зокрема реструктуризувати борг»,–  повідомив директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів.

Зауважимо, що в окремі місяці минулого року в області спостерігалася позитивна динаміка щодо зменшення суми заборгованості клієнтів ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» за спожитий газ. Зокрема, якщо в березні сума заборгованості складала 585,75 млн грн, то у вересні знизилась до 348,3 млн грн, тобто за 5  місяців населення погасило заборгованість більш як на 200 мільйонів гривень. Проте з наближенням опалювального сезону розпочалось традиційне нарощування боргів. Щомісячно заборгованість населення зростає на кілька десятків мільйонів гривень. 

Зі свого боку ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» дякує споживачам,  котрі, незважаючи на складну ситуацію в країні, вчасно сплачують рахунки та нагадує, що в період пандемії досить зручно здійснювати оплату за спожитий газ за допомогою онлайн-сервісів, котрі дають змогу безпечно проводити розрахунки, переглядати історію платежів, контролювати зарахування оплати на рахунок:

Особистий кабінет на сайті 104.ua;

мобільний додаток 104 Mobile (Android) і 104 Mobile Light (iOS);

Viber-бот 7104ua і Telegram-бот7104ua.

Для довідки:

ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» з 2015 року зарекомендував себе як надійний та найбільший постачальник природного газу на території Прикарпаття. На сьогодні підприємство забезпечує блакитним паливом майже 440 тисяч побутових споживачів і 4,5 тисяч  юридичних осіб, серед яких промислові підприємства, бюджетні та релігійні організації.