Logo
14 Вересня 2020, 20:20

“Брати. Остання сповідь”: фільм з франківським актором Романом Луцьким вийшов онлайн

Драму “Брати. Остання сповідь” режисерки Вікторії Трофіменко офіційно виклали онлайн.

Стрічка 2013 року стала дебютом на великому екрані для актора Романа Луцького (“Сторожова застава”) та Миколи Берези (“Червоний”), йдеться на сторінці "Нове українське кіно".

В основі фільму “Брати. Остання сповідь” історія любові та ненависті двох братів, які доживають віку в гірському селі. Сценарій написаний за романом “Джмелиний мед” шведського письменника Торґні Ліндґрена — члена Академії, що присуджує Нобелівську премію з літератури. Авторка сценарію та режисерка Вікторія Трофіменко перемістила місце дії роману в Українські Карпати.

За сюжетом, двоє братів-гуцулів завжди ділили все на двох: матір, іграшки, право називатися найкращим, одну жінку, одного сина. Але в їхньому житті сталася подія, після якої вони не розмовляли 40 років.

В їхнє провінційне містечко приїздить письменниця, яка читає в місцевому монастирі лекцію про святих та юродивих. Серед слухачів – дід на ім’я Войтко. Письменниця поступово входить у життя Войтка та знайомиться з його братом. Вона стає сполучною ланкою між двома братами, сенс життя яких полягає в протиборстві: хто довше проживе й не потішить іншого своєю смертю.

Переглянути фільм тепер можна на онлайн-платформі Takflix. Артхаусна кінокартина доступна на всіх територіях світу мовою оригіналу (гуцульска говірка) з українськими субтитрами.

Фільм “Брати. Остання сповідь” став дебютом на великому екрані для Романа Луцького (“Сторожова застава”, “Секс і нічого особистого”, “Віддана”) та Миколи Берези (“Тіні незабутих предків”, “#Selfieparty”, “Червоний”). В картині також зіграли: Наталія Половинка, Олег Мосійчук, Віктор Демерташ, Вероніка Шостак, Орест Ягиш, Юрій Денисенков.

Герої стрічки говорять гуцульською говіркою. Щоб досягнути автентичної вимови актори працювали з професійними етнографами та мовознавцями.

“Брати” стали першим українським фільмом, який відібрали водночас на три кінофестивалі класу “А” — в Індії, Шанхаї та Москві. На останньому фільм отримав нагороду кінокритиків і приз за найкращу жіночу роль, яку виконала львів’янка Наталка Половинка.

Більшу частину фільму було відзнято в Карпатських горах у селищі Синевирська Поляна, павільйонні зйомки проходили у Києві. В український широкий прокат фільм “Брати. Остання сповідь” вийшов 24 вересня 2015 року.