Logo
1 Листопада 2022, 21:00

Будьте обачними: поліція Прикарпаття застерігає громадян від шахрайських схем

Поліція Івано-Франківщини попереджає прикарпатців про шахрайські схеми, завдяки яким зловмисники видурюють гроші. Громадяни продовжують довіряти невідомим, які телефонують до них або ж виконують в мережі банківські операції. Таким чином, збагачують аферистів.

Про це повідомляє поліція Івано-Франківської області.

Найчастішими шахрайськими схемами є телефонні дзвінки, операції з банківськими картками та покупки товарів через інтернет.

Шахрайства, пов'язані з покупками через мережу інтернет.

Низька ціна товару (значно нижча від конкурентів), необхідна повна або часткова передоплата – це повинно насторожити покупця. Така схема шахрайства є найпоширенішою. Продавець виставляє низьку ціну, однак просить обов’язково передоплату, відмовляється від оплати у відділені служби доставки. В таких випадках покупець оплативши товар, його частину чи повну вартість, нерідко залишається з нічим. Тож передоплату внесіть лише перевірним продавцям. Або ж оплачуйте товар після отримання.

Банківські операції.

Зловмисники зателефонують на телефон жертви, представляються співробітниками банку і вводять громадян в оману: повідомляють неправдиву інформацію, на кшталт, «блокування картки», хакерської атаки тощо. Люди, не розуміючи небезпеки, добровільно вказують свої персональні дані, а потім з їхніх рахунків зникають грошові кошти.

Пам’ятайте, працівники банку ніколи не телефонують, щоб дізнатись зазначену інформацію. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-код картки, CVV-код тощо. Цю інформацію маєте знати тільки ви! Не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися вашим коштом!

«Ваш родич у біді – потрібна допомога».

Аферисти дзвонять до громадян і представляються працівниками поліції. Вони розповідають, що родич абонента потрапив в скрутну ситуацію. Називають різні причини: скоїв ДТП, побив людину, виявили наркотики тощо. А щоби вирішити питання, вимагають гроші.

Якщо Вам надійшов подібний дзвінок, негайно зв’яжіться з родичем або з людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірте отриману інформацію. А якщо телефон родича вимкнений, наберіть «102». Запам’ятайте номер шахрая та негайно повідомте його поліцейським.

Псевдоблагодійність.

Неабияк популярною нині є шахрайська «схема» зі збору коштів на допомогу ЗСУ чи людям, які постраждали під час війни. Шахраї поширюють дописи від імені нібито постраждалих у соціальних мережах. І зловживаючи довірою людей, виманюють кошти. Злочинці підроблюють навіть сайти благодійних та волонтерських фондів та начебто збирають гроші на потреби ЗСУ.

Оренда неінуючого житла.

Аферисти розміщують в мережі оголошення про оренду помешкань та вимагають в людей чималі завдатки. Довірливі громадяни скидають гроші шахраям, навіть не оглянувши житло. Правоохоронці радять не довіряти підозрілим оголошенням та превдоріетлорам. А також залишати аванс лише після заключення відповідного договору оренди.

Нагадуємо, що за всі ці шахрайські схеми передбачена кримінальна відповідальність згідно статті 190 Кримінального кодексу «Шахрайство».

Якщо ви стали жертвою шахраїв, повідомте про це в поліцію за телефоном «102».