Logo

Бюджет Івано-Франківської МТГ вже втратив за рахунок реверсної дотації 21,6 мільйона гривень – Вікторія Сусаніна

За перші чотири місяці 2021 року дохідну частину Івано-Франківської міської територіальної громади в цілому за доходами загального та спеціального фонду виконано на 100,6%.

Про це повідомила вчора перша заступниця Івано-Франківського міського голови.

З її слів, всього до бюджету за вказаний період надійшло 906,1 мільйона гривень при планованих 900,8 мільйона гривень.

Ця цифра на 127,6 мільйона гривень є більшою, ніж доходи міського бюджету за перші чотири місяці 2020 року.

Чиновниця також констатувала, що станом на 1 травня цього року з міського бюджету було вилучено в державний бюджет реверсну дотацію в сумі 21,6 мільйона гривень. З її слів, йдеться про кошти, які місцеві бюджети передають до державного бюджету для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій.

«Іншими словами, держава встановлює певний норматив щодо податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств (для місцевого самоврядування більш вагоме значення має ПДФО). І за цим нормативом, якщо те чи інше місто з розрахунку на 1 мешканця заробляє більше від цих доходів, тоді держава частину цієї дотації забирає собі. Ті кошти, завдяки яким можна було зробити корисні та потрібні для певної громади речі», - пояснює чиновниця, що таке реверсна дотація.

З її слів втрачених в такий спосіб міським бюджетом 21,6 мільйона гривень стало б на те, щоб завершити роботи з реконструкції дитячого садка на вулиці Гната Хоткевича, 11-А.

Всього ж, зі слів Вікторії Сусаніної, цьогоріч держава, як планується, забере таким чином у Івано-Франківської міської територіальної громади понад 64 мільйона гривень.