Logo
13 Березня 2019, 17:04

Бюджет Прикарпаття 2018: медицина та освіта отримали найбільше коштів

Сьогодні, 13 березня, у Івано-Франківській облдержадміністрації відбулось публічне представлення інформації про виконання обласного бюджету за 2018 рік.

Директор департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Ірина Мацькевич зазначила, до обласного бюджету у 2018 році надійшло разом із трансфертами 9,4 мільярда гривень.

З них 88,8%( 8,374 мільярдів) – міжбюджетні трансферти, а 11,4% (1,073 мільярд) – власні доходи обласного бюджету, інформує Типовий Франківськ.

«Найбільшим джерелом надходжень у обласний бюджет є податок на доходи фізичних осіб. Він становить 78,7% усіх коштів, а це 623 мільйони гривень, - коментує Ірина Мацькевич. – Головною причиною збагачення бюджету через цей податок є збільшення розміру мінімальної заробітної плати».

Директор департаменту фінансів додає, наступним за розміром джерелом надходжень до бюджету є податок на прибуток підприємств: з нього надійшло 6% коштів, а це - 47,7 мільйонів.

Крім того, Ірина Мацькевич зазначає, що область минулоріч не виконала план надходжень до обласного бюджету за отримання плати за ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Адже від ліцензії відмовилось багато великих підприємств.

З обласного бюджету найбільше видатків отримала медична галузь - 1,081 мільярд, а також освітня – 740,2 мільйони гривень.

Також представники департаментів та управлінь ОДА підсумували кількість надходжень із обласного бюджету, витрат та напрямів робіт, на які було спрямовано кошти.

Ірина Мацькевич зазначає, минулоріч багато коштів виділялось не тільки на розвиток міст, а й районів та ОТГ.