Сьогодні в Івано-Франківській обласній державній адміністрації відбулася нарада щодо закладання бюджету на 2022 рік для учасників бойових дій.
Представником на нараді від обласної ради були голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, депутат обласної ради, фракція "Платформа громад", Назарій Іванів, а також голова постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їх сімей Наталія Чаплинська. Під час наради розглядалися структурні питання: Управління охорони здоров'я, ресурсів, а також Департаментів освіти, спорту та економіки.
Керівники департаментів виступили з програмою бюджетів та долучилися до реалізації даних пропозицій:
- Як розповів голова обласної організації АТО Мирослав Кріль: "В першу чергу постає питання щодо Департаменту охорони здоров'я, адже він відповідає за фінансування медичних послуг для учасників АТО, загиблих афганців та інших. Суми, які виділяються, не є достатніми, зважаючи на інфляцію та теперішній рівень цін. 800 тисяч гривень були виділені для обласної стоматологічної клініки на цілих дванадцять місяців. Звичайно, що хотілося б збільшення суми надходжень з боку Департаменту, тому сьогодні було наголошено про збільшення фінансування медичних послуг не тільки стоматології, а й усіх медичних послуг, які надаються учасникам АТО в обласних лікарнях комунального підпорядкування".
- Департамент освіти є виконавцями двох підпрограм. Одна з них - це забезпечення безкоштовного професійного навчання учасників АТО за навчальною програмою її підприємництва та лідерства в Університеті Нафти і Газу. З 1 вересня там навчаються таких п'ять осіб. На це закладено 50 тисяч гривень, як і на наступний рік. Друга підпрограма - це забезпечення безкоштовного навчання у ПТНЗ та інших Вищих навчальних закладах дітей, батьки яких загинули чи постраждали в результаті бойових дій на Сході. Також для таких дітей з початком навчального року збільшилася стипендія на 400 гривень. На даний момент студенти отримують 1 400 гривень соціальної стипендії.
- Програма підтримки малого і середнього бізнесу у Департаменті економіки на цей рік: передбачено кредитування малого і середнього бізнесу для учасників АТО. Цього року закладено - 200 тисяч гривень, на наступний рік передбачена така ж сума. Варто відзначити, що сьогодні вже оголошено конкурс на подачу проєктів для кредитування бізнесу. Це перший в цьому році тестовий варіант такого проєкту, який буде продовжено і в наступному році.
- Ресурсне управління цього року підключилося до проєкту обласної програми. Транспортом будуть забезпечені учасники бойових дій відповідно до поданих заяв на 2022 рік.
- Управління спорту у 2021 рік на підтримку громадських організацій і проведення спортивно-масових заходів виділило 550 тисяч гривень. Такаж сума передбачена на 2022 рік. 300 тисяч гривень з яких іде на спортивну реабілітацію та на фінансування двох футбольних клубів учасників АТО, а по 100 та 50 тисяч гривень - на спортивні заходи.
"Розуміючи сьогоднішню інфляцію, зростання тарифів на житлово-комунальні послуги та індексацію бюджетна комісія, яку я тут представляю, обов'язково підтримає згадані вище програми для учасників АТО ", - зазначив Назарій Іванів.
Варто відзначити, що з обласного бюджету на підтримку воїнів АТО/ООС виділяється близько 15 мільйонів гривень.