Logo
20 Грудня 2021, 23:07

Чи можна підхопити менінгіт не носячи шапку взимку

Чи можна підхопити менінгіт не носячи шапку взимку?!

Міністерство охорони здоров'я України, розставляє усі крапки над "і".

МІФ: Якщо взимку не носити шапку, можна підхопити менінгіт.

ФАКТ: Неносіння шапки не пов’язано із ймовірністю захворіти на менінгіт, оскільки це – інфекція, що передається від людини до людини.

Інколи так не хочеться надягати шапку, бо вона може зіпсувати зачіску або ж це просто незручно. Але більшість людей її носять, бо пам’ятають, як батьки лякали їх хворобами. Особливо менінгітом, який може призвести до ускладнень та навіть смерті.

То чи справді шапка врятує від менінгіту?
    Спершу зазначимо, що шапку все ж таки варто носити. Так ви уникнете переохолодження та потурбуєтеся про своє волосся, якому шкодять низькі температури. Однак шапка не врятує від менінгіту!

Менінгіт – це запалення захисних оболонок головного або спинного мозку. Хворобу часто можна сплутати із застудою, через що втрачається дорогоцінний час. Менінгіт розвивається стрімко, ймовірність ускладнень та смерті дуже висока. Причинами захворювання можуть бути віруси, гриби та бактерії. Бактеріальний менінгіт є вкрай небезпечним: якщо вчасно не отримати медичну допомогу, смерть може настати протягом кількох годин. Хоча більшість людей виліковується від бактеріального менінгіту, інколи можуть виникнути ускладнення: пошкодження мозку, втрата слуху тощо.

Збудник хвороби, потрапивши у кров, прямує до оболонок мозку, де і виникає запальний процес. 
Взимку ризик захворіти на менінгіт підвищується, бо ми часто контактуємо з людьми у закритих приміщеннях. Якщо не дотримуватися правил гігієни, то можна легко інфікуватися. А шапка не є перешкодою для потрапляння збудника хвороби до організму.

Найбільш ефективна профілактика менінгіту – вакцинація! Хоча вакцинація від менінгіту відноситься до рекомендованих, а не обов’язкових, саме щеплення захистить вас і ваших близьких від менінгіту. А що стосується шапки в холодну пору року, то її все-таки краще носити, щоб уникнути обморожень.

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване