Я ВПО, маю інвалідність. Мій чоловік залишився на окупованій території, не виходить на зв’язок вже більше місяця. Чи можу я оформити пенсію по втраті годувальника як член сім’ї зниклого безвісти під час воєнного стану?
Так. Для того, щоб людина офіційно вважалася зниклою безвісти, необхідно подати до територіального органу Національної поліції України заяву про розшук особи зниклої безвісти (також це можна зробити за номером «гарячої лінії» з пошуку зниклих безвісті ‒ 089 420 18 67).
Інформація надана безоплатною правовою допомогою.
Звернення про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника подається до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України особисто або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua).
Увага! Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає у непрацездатних членів сім’ї через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (у разі функціонування).
Які документи потрібно зібрати?
Для оформлення пенсії у зв’язку з втратою годувальника підготувати:
- документи, що підтверджують стаж годувальника та заробітну плату;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків, або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування особи, якій призначається пенсія, та померлого годувальника (за наявності);
- свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається пенсія;
- документи, що засвідчують родинні стосунки члена сім’ї з годувальником;
- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що засвідчує факт внесення до цього реєстру інформації про безвісне зникнення особи, або інформація з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (у разі функціонування);
- документи про вік годувальника сім’ї (за необхідності);
- довідки навчальних закладів про те, що особи, які мають право на пенсію, навчаються за денною формою навчання (на період воєнного стану не є обов’язковими);
- довідка про те, що чоловік (дружина), а в разі їхньої відсутності – один із батьків, дід, баба, брат чи сестра померлого годувальника незалежно від віку і працездатності – не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) годувальника до досягнення нею (ними) 8 років;
- документи про місце проживання (реєстрації);
- документ про перебування членів сім’ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника;
- документи про стаж особи, якій призначається пенсія.
Який час виплачуватиметься пенсія по втраті годувальника?
Виплата пенсії здійснюється за весь час, протягом якого особа вважається зниклою безвісти, до внесення у Єдиний реєстр досудових розслідувань або Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відмітки про встановлення місця перебування, місця поховання чи місця знаходження останків зниклого безвісти за особливих обставин.
Отримайте консультацію за телефонами:
0 800 213 103 - Єдиний номер контактного центру системи безоплатної правової допомоги.
1548 - гаряча лінія Мінреінтеграції з кризових питань.
Консультація підготовлена у співпраці з РеІнформ та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.