Logo
24 Листопада 2021, 16:30

Чи нараховується стаж, якщо ви навчались в Університеті?

Сьогодні багатьох колишніх студентів турбує питання про те, чи навчання у вищих навчальних закладах зараховується до стажу і відповідно впливає на розмір пенсії. 

Управління праці Івано-Франківської міської ради пояснює, що у випадку, якщо навчання у Виші відбувалось до 2004 року, то до страхового стажу для призначення пенсії  зараховується лише навчання  за денною формою.

Навчання має підтверджуватися дипломами, посвідченнями або свідоцтвами.

Якщо у трудовій книжці немає потрібного запису, а диплом втрачено, то підставою для врахування часу навчання може бути довідка або інші документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

Починаючи з 1 січня 2004 року періоди навчання в училищах, вищих, середніх та інших навчальних закладах до страхового стажу не зараховуються, оскільки учні та студенти не є застрахованими особами.

Також в Управлінні праці пригадують, що згідно з законом "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" до страхового стажу зараховують періоди, за які було сплачено страхові внески, та періоди трудової діяльності до 2004 року, які зараховуються у трудовий стаж.Водночас до страхового стажу прирівнюють весь трудовий стаж, набутий до 1 січня 2004.