Logo
12 Серпня 2021, 18:27

Чи треба вакцинуватись проти COVID-19, якщо вже перехворів

Якщо Ви перехворіли на COVID-19 в безсимптомній, легкій чи важкій формі, ваш організм уже познайомився з коронавірусом SARS-CoV-2 та виробив до нього імунітет. Імунітет, вироблений у такий спосіб, називається набутим природним.

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ підготував відповідь на запитання: Чи треба вакцинуватись проти COVID-19, якщо вже перехворів?

Імунітет після перенесеного COVID-19 не гарантує того, що ви не захворієте знову на цю інфекцію. І важкість нового захворювання не залежить від того, як ви хворіли на COVID-19 раніше.

Натомість імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень.
Це відбувається тому, що вакцини краще стимулюють утворення антитіл та Т-клітин, які знешкоджують вірус.

Тож навіть якщо ви перехворіли на COVID-19 вам варто пройти вакцинацію та забезпечити кращий імунітет. Після перенесеної хвороби вакцинація може бути відкладена на період до 6 місяців, протягом яких рідко повідомляється про повторні випадки COVID-19.

У центрі контролю та профілактики зауважують, що високий рівень смертності при інфікуванні «Дельтою» спостерігалися саме серед невакцинованого населення.